plebs

Má něco společného Vietnam s komunismem nebo s Čínou?

Případně budování komunismu jako v Československu před rokem 1989 rovněž také bojovali proti USA, kde mají svoje přátele směrem k demokracii nebo k totalitě.

Odpovědi
Pepa25

Vietnam je stejně jako Čína socialistická země s jedinou povolenou stranou a hlásící se k idei komunismu. Mezi tyo zěm ještě patří Laos, Eritrea, Kuba a Západní Sahara. Všechny zároveň v ekonomické oblasti více či méně připouštějí kapitalismus (soukromé valstniství atd.). Socialistickou zemí tradičního střihu zůstala jen KLDR.

aliendrone

Jistě, třeba kus hranice. 😁
Jinak Vietnam je tradičně ve špatných vztazích s Čínou. A to navzdory tomu, že politicko-ekonomický systm mají v zásadě stejný. A podobně jako Čína má Vietnam „našlápnuto“, životní úroveň i ekonomika tam prudce roste (oproti nám). Další z důkazů, že nejen v Číně to JDE. Však se stačí mrknout KOLIK večerek zde zavřelo, bo se lidé vracejí domů do Vientamu, kde zkrátka pšenka (NAVZDORY všemu negativnímu!) kvete MNOHEM LÉPE a přinejmenším na 20let mají budoucnost zajištěnou (jen odhaduji). Čongové prostě měli štěstí, že je nepotkal zhovadilý havloidní „samet“, NIC JINÉHO v tom NENÍ. 😐

Filip84

Podívej se, v roce 3649 is.kalendáře (-111) dobyla severní Nam Viet vojska čínské dynastie Han (myslím, že v české transliteraci se to píše Chan), 漢朝 (to první domeček je „han“, to druhé domeček je „chao“, znamená to dynastie). Číňanům se nelíbilo, že se Vieti tetují a stříhají si vlasy, považovali je, proto, za barbarské a zakázali jim se tetovat a stříhat si vlasy.

Takže, armáda klanu Han obsadila Viety, čímž je nasrala, zakázala jim se tetovat, čímž je nasrala na druhou, a pak jim zakázala si stříhat vlasy, čímž je už nasrala trojctihodně.

Od té doby, a na věčnou počest, Číňané Viety serou a Vieti nemají Číňany rádi, lidově demokratické, imperialisticko korporátní, Číňan jako Ćíňan! 👌😂😂😂

Ne, až tak jednoduché to není, nicméně kultura Vietů je velice stará, vietská kultura je doložena už do Hoabinhské kultury Sicher, a Hoabinhskou kulturu máš zhruba v letech 2760 – 3360 kalendáře Israelitů (chceš-li, je to 11 – 4 století před křesťanským letopočtem, já záporný kalendárium nerad!, dnes lyyar 7, 5783), no a od toho roku 3649 is.kalendáře byli Vieti napadáni, šikanováni a okupování Číňany, tak jako střídavě, a to až do období, než je vystřídali Francouzi.

Tak jaké ty vztahy mohou být? 🤷‍♀️

Podívej se, Vieti se naučili, že „to být cizí mocnost“, a oni mají tento přístup ke státu pořád. Zastaví je u nás bengo. Viet se nehádá s bengem. Bengo říkat: pokuta tisíc korun. Viet říct: „plosím bít doblrý sá čistá“. 🤷‍♀️ Krom, samozřejmě, rozdílu, který vyplývá z toho, že Viet Nam je rozvojová země, je i tohle příčinou přístupu Vietů k pěstování trávy, hygieně v „kuchíň Asijá“, co provozují, nebo k autorskému právu a pašování tepláku „Adidás“ z Viet Namu k nám.

elkon

Buď jsi líný hledat, nebo tak hloupý, když nevíš, že Vietnam je socialistická země.

plebs

Elkon jejich Veličenstvo, hledám z několika zdrojů jak doporučují papaláši abych zjistil případné dezinformace a ze všeho vybral správnou pravdu.