ReHu

Má nebo mělo bodování sloužit k tomu, aby byla nejkvalitnější odpověď nejviditelnější?

K čemu tedy body jsou?
K ohodnocení kvalitní odpovědi zcela jistě a evidentně ne.

tedy > ne, že by vadilo, se je odpověď dole, ale se vzrůstajícím počtem bodů se posunuje nahoru bez ohledu na relevanci a kvalitu

Lamalam > také vím, že řada odpověďí s nejvyšším počtem ohodnocení není nejkvalitnější, proto se ptám.
K čemu to původně bylo určeno.

Nejlepší odpověď
gecco

Má – nebo mělo by…
😉

Další odpovědi
Drap

Původní záměr to byl, aby to byla jistá forma motivace jak pro tazatele, tak pro odpovídající. Jak se ale ukazuje, tak záměr naplněn nebyl.

redy

Že by někomu vadilo, že je dole, a je přesvědčen že jeho odpověď si zasluhuje první příčku?
Tak nad tím nepřemejšlím. A ano, jsou tu lidi kterých si vážím, mají širokej okruh znalostí. A i když někdy vůbec nevím, vocogou dám palec. Taky mám ráda vtip,naštěstí pár lidí tady, taky.
Kdyby to fungovalo jak píšeš, tak by několik z nás, já 🙂 nebyla tady…

briketka10

Nemá a Damiana měla vždy perfektní názory musela
jsem to prostě zkopírovat za každou cenu já ji milovala :
Vezmi bandu lidí, nech je diskutovat a za chvíli je to přestane bavit. Pak je
za jejich žvásty začni bodovat, omedailuj ty nejaktivnější a uvidíš ten fofr! Nechápu, jak si někdo může myslet, že díky tomu, že imrvére dřepí na síti
jak pavouk, má patent na moudrost. Také si všimni jak někteří machři postupně rostou. Přijdou pokorně, bronz je oslní, stříbro nakopne a zlato dorazí.
Bylo by fajn, kdyby takový chytrák přišel někam žádat o zaměstnání a řekl:
No ale já jsem Zlatý na Odpovědích, já konkurz dělat nemusím!
Čti odpovědi některých uživatelů – sice jsou opalcováni ze všech stran a hvězdičky se kolem nich také třpytí, ale jejich odpovědi jsou ve stylu: najdi si to v liště, jdi s tím k doktorovi, já se ti divím, že…Nebo tě jenom trapně sprdnou za to, že se na něco vůbec ptáš nebo, že máš nějaký názor – odlišný od jejich=blbý.
Nesmí se to zkrátka tak papat!

Byla, tak skvělá a nejen ona, jen je škoda, že všichni bezva lidičky odešli :((

Doplňuji :
zkopírováno z odkazu johany 56, jak napsala v Diskuzi :
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/k-cemu-jsou-dobre-body-za-ohodnocene-otazky-ci-odpovedi-je-v-tom-tady-nejaka-revnivost-ci-problem

ten který je

Místo bodů bych udělal smajlíky.Nechápu proč se zde řeší stále body.Stejně si za ně člověk nic nekoupí.

Lamalam

Není tomu tak. Znám řadu odpovědí, které i přes nejvyšší počet palečků nejsou věcně nejkvalitnější.
Palečky často vyjadřují oblíbenost jednotlivých členů, než správnost odpovědí.

pizlicka

na to se ptáš ty,ktera už jsi zlata?ale di.odpověd jistě znáš.

klumprt

Jistěže by mělo. Myslím ale, že uživatelů tady je málo. Kdyby jich bylo milión, dokázali by vyzvednout správnou odpověď nahoru. Dostatečně velký dav má při hlasování obvykle pravdu i v docela neracionálních věcech. (Nevztahovat na volby, ty nehledají pravdu, ale nejlepšího manipulátora.)
Vzhledem k tomu, že tady je pravidelných uživatelů asi dvacet, tak to nemůže fungovat.
Důkazem budiž tato odpověď, která zůstane benadějně dole. 🙂

štamgast

Podle mě spíš k tomu, aby byla kvalitní odpověď nějak ohodnocena a na tom se odráží taky „hodnost“ uživatele.

anonym

Ne,to si nemyslím.
Byl bych pro zavést palce dolů.

ivzez

Podle mne by mělo.

Pokud se ale do hodnocení promítá oblíbenost uživatelů,
nebo pokud odpovědi hodnotí laici, míjí se to účinkem.

redy

Opravdu, ale opravdu já nevím 🙂 Proč tolik řečí kolem bodů, když na ně každej séře. Já né, já mám radost, za paleček na horu. A proč taky ne, není to přece žádná ostuda 🙂 Kór když každej víme, že si za ně ho..o koupíme 🙂

ReHu

Redy, mě jde spíš o princip.
Opravdu nechápu, jaký ty bodíky mají smysl.

redy

ReHu já vím, ale lidi chtějí vědět, že jejich příspěvky jsou čtený.
A tím palcem, mínusem, plusem, jim čtenář říká – četl jsem.
A myslí si svoje 🙂

ReHu

No jo, čtený. Ale kde je potom hodnocení přínosných odpovědí?

pizlicka

redy 🙂

briketka10

😁

Mc Merkurion

je mi to vcelku šumák,ale je fakt,že je tu jeden zlatej,kterej permanentně porušuje pravidlo,tím,že dá jen odkaz,beze slova,ale ostaní jen buzeruje…
no,když mu to stačí ke štěstí
…ale jinak je tu někdy prča

nenene100

Souhlas s Damianou.
A když už body nestačí, tak se přidá možnost upravovat otázky http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kvadraticky-moment-prurezu-kde-mam-chybu-kruh-s-obdelnikovou-dirou oba mu to krásně upravili, i věty přehodili.
Tak hlavně že už ví, jak tu otázku má správně napsat, ale jek to vypočítat, to se tady nedozví.

ReHu

A vo to de. Asi. Že jo? 🙂

střevo

Ty vole Renáto ty eště žiješ ?
A máš novýho žluťocha…to mě poser 🙂:-)

briketka10

ad johana 56

Proč toto nenapíšeš, jako odpověď
máš pravdu, jako vždy :))

johana 56

@briketka10
určitě také pamatuješ ty ‚bouřlivé časy‘,kdy se problém řešil…
N stránkách je spousta příspěvků,občas nějaký uvízne hluboko v podvědomí.Ten v odazu pro otevřené a objektivní odpovědi.
A proč v diskuzi?Ocenění si zaslouží ti,kteří svůj názor v příspěvku vyslovili 🙂

johana 56

Zapeklitá otázka,nesnadná odpověď…

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/k-cemu-jsou-dobre-body-za-ohodnocene-otazky-ci-odpovedi-je-v-tom-tady-nejaka-revnivost-ci-problem