manon

K čemu jsou dobré body za ohodnocené otázky či odpovědi? Je v tom tady nějaká řevnivost či problém??

Nejlepší odpověď
led

Bodovanie podľa pôvodného zámeru malo hodnotiť kvalitu otázky alebo odpovede. Podľa počtu bodov potom užívateľ získaval kredit (dôveru ostatných užívateľov) užívateľa s kvalitnými otázkami-odpoveďami – viď percento dôveryhodnosti v profile.
Množstvo ´získaných´ bodov bolo podkladom na získanie tzv.medaily s rozšírenými právomocami až po možnosť ´odstránenia´ príspevku. Tu začal byť problém, miesto zdravej súťaživosti nastúpila „doba zištná“ honba za bodmi aj za cenu porušovania pravidiel stránky i pravidiel slušmosti. Nazvala by som to „Monopoly a Cesta do El Dorada“, honba za Chimérou, miesto pôvodného zámeru zvyšovania si znalosti.
Skúsme po vzoru našich severných susedov v zmysle hesla (jescze Polska nezgynula) : „ešte odpovedi nezhynuli“ zvrátiť súčasný stav a navrátiť ´odpovediam´ ich pôvodnú kvalitu a dôveryhodnosť!

Další odpovědi
Damiana

K ničemu.
Ale vezmi bandu lidí, nech je diskutovat a za chvíli je to přestane bavit. Pak je za jejich žvásty začni bodovat, omedailuj ty nejaktivnější a uvidíš ten fofr! Nechápu, jak si někdo může myslet, že díky tomu, že imrvére dřepí na síti jak pavouk, má patent na moudrost. Také si všimni jak někteří machři postupně rostou. Přijdou pokorně, bronz je oslní, stříbro nakopne a zlato dorazí.
Bylo by fajn, kdyby takový chytrák přišel někam žádat o zaměstnání a řekl: No ale já jsem Zlatý na Odpovědích, já konkurz dělat nemusím!
Čti odpovědi některých uživatelů – sice jsou opalcováni ze všech stran a hvězdičky se kolem nich také třpytí, ale jejich odpovědi jsou ve stylu: najdi si to v liště, jdi s tím k doktorovi, já se ti divím, že…Nebo tě jenom trapně sprdnou za to, že se na něco vůbec ptáš nebo, že máš nějaký názor – odlišný od jejich=blbý.
Nesmí se to zkrátka tak papat!

Sůwa

Dobrá otázka – bez ohledu na délku registrace si ji stále častěji klade většina slušných uživatelů. Původní záměr, který vysvětlila >led<, již dávno pozbyl smysl, kdo je tu déle a tráví na serveru víc času, má sice více bodů, ale kvalitu a důvěryhodnost rádce to nevyjadřuje. Honba za body je nepochopitelná, stejně jsou k ničemu a všelijaké fankluby, dodatečné „dobodování“ a podobné praktiky jsou spíš trapné. Naštěstí se toho většina uživatelů neúčastní a tak by bodování mohlo být konečně zrušeno. Hodnocení ano – body a žebříčky ne.

anonym

Na to, žes tu už přes 2 roky, překvapivá neznalost.
Kromě toho, že tu bylo nesčetně totožných otázek, máš názornou odpověď v nápovědě či odkazu ve zdroji:
Doplňuji:
Prapůvodní záměr provozovatele byl posílit motivaci za účelem zvýšené návštěvnosti a tím i počet přístupů na reklamy, jež hradí provoz celého tohoto serveru.
Poznámky, že tu tytéž otázky byly, je narážkou na pravidla, jež opakování již položených otázek považují za podvádění v bodování – viz odkaz s několika stránkami na téže téma:
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=bodov%C3%A1n%C­3%AD
Jinak obecné souvislosti dnešního zmaru, kdy se body vymkly díky chamtivosti a sobectví části zkažené komunity, ti exelentně již popsala led.
Ta totiž pamatuje ještě ušlechtilé počátky zrodu ambiciózního projektu, na jehož popelu dnes tančí malověrní, zaslepení vlastními bezohlednými a podvodnými kořistmi a zisky.
Je to jako malé zrcadlo degradace morálky v dnešní společnosti podpořené lákavým pozlátkem anonymity.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/napo­veda/bodovani

Lakeysha

Aby měli uživatelé důvod odpovědi kopírovat z wikipedie a připadat si u toho jako machři:-D

led

AD Lakeysha

„Aby měli uživatelé důvod odpovědi kopírovat z wikipedie a připadat si u toho jako machři:-D“
Nie každý si dokáže nájsť informáciu na internete, práve tým pomôže aj to ´sprosté machrovské" opísanie aj z wikipedie, prípadne inej webstránky.

manon

Děkuji, led, sůvě :) To, že jsem tady položila před lety jednu otázku, ze mne asi ještě neudělalo znalce místních poměrů. Dr.Axle. Asi si to příště rozmyslím, než sem něco napíšu. I za takovéto odpovědi někdo získává body?, hmm – to mi bylo divné především, tak jsem myslela, že k něčemu jsou, když si je tady někteří asi navzájem takto přihrávají. Jinak se v tom tady moc neorientuji zatím – a asi není o co stát, co?

www

Navíc se Odpovědi trochu změnily od té doby cos tu nebyla.
Dr.A ti to napsal předpokládám hlavně proto, abys využívala nabízených možností při vložení otázky (jedna ze změn). Hned právě uvidíš, že otázka a jí podobné se již řešily. Většinou se odpověď tedy dozvíš i bez položení otázky vlastní.
Takže klííídeček.. 😁

www

Navíc se Odpovědi trochu změnily od té doby cos tu nebyla.
Dr.A ti to napsal možná proto, abys využívala nabízených možností při vložení otázky (jedna ze změn). Hned právě uvidíš, že otázka a jí podobné se již řešily. Většinou se odpověď tedy dozvíš i bez položení otázky vlastní.

led

musím trochu odporovať, ak zadáte do vyhľadania vlastné vyjadrenie môže sa stať, že vám neukáže podobnú otázku.
Niekedy stačí maličkosť, správne slovo nesprávne napísané, alebo v mojom prípade použitie slovenčiny. Preto musím otázku najprv preložiť do češtiny a až potom písať slovensky :(

www

Jasně, to vím. Proto jsem napsal také „podobné otázky“, ale hlavně jsou ty duplicitní velmi často téměř stejné a našla by se odpověď. Tak jsem to myslel 😉.