autacek

Má nárok na propustku ze zaměstnání, a tedy proplacené volno, kterýkoli z rodičů dítěte, a třeba i oba současně?

Je to zákonným předpisem někde upraveno?

Odpovědi
Drap

Může napsat ošetřujicí lékař. Nikdy nevystaví oběma rodičům

autacek

@Drap důvod?

Edison

Protože k tomu důvod NENÍ!

autacek

Ptám se, kde je to v zákoně. Onehdá tu někdo hlásal, že propustku orazítkuje stejně sestra, že se k nezbytnosti ani lékař nevyjadřuje.

Edison

"autacek

@Drap důvod?
"

Já teda vidím něco jinýho. Ale když už se ptáš, tyak se opět ptáš špatně: Je v zákoně napsáno, že by museli mít oba rodiče nárok na propustku do práce? Není. A kde nic není, ani smrt nebere. Nelze dokazovat něco, co není.

autacek

Ne, pokud něco zákon neupravuje nebo nezakazuje, pak to není proti zákonu.