má nárok na podporu v nezaměstnanosti člověk, který je nazaměstnaný, splňuje podmínky zákona, ale pronajímá byt?

tj. má příjmy z §9 dle zákona o daních z příjmů?

Nejlepší odpověď
standa

MÁ NÁROK.

Vámi zmiňované příjmy nepatří mezi podmínky, které zákon považuje za překážku pro zařazení do evidence uchazečů o zaměstnání (§ 25)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zamestna­nost/cast2.as­px

Další odpovědi
iq

Mě tohle hrozně vytáčí.Omlovám se za offtopic,ale zajímáte se stejným způsobem o to jak si sehnat práci??

To Mojitek:moje připomínka naráží na to,že se tady v republice každý snaží získat co nejvíc ze státu,ale pracovat se nikomu moc nechce,přitom práce je dostatek,pouze ji přebírají většinou jiné národnosti,které se oné práce neštítí.Ono stát totiž nejvíc nestojí platy politiků ale právě tento socialní přístup občanů a samozřejmě přístup politický k danému problému.Ale já jsem napůl rakušák,tak to vidím asi jinak než pravý „Čech“.
Já na místě anonyma,bych se nestaral o to,jestli mám nárok na podporu v nezaměstnanos­ti,protože bych pracoval,takže asi tak.

mojitek

plati to co napsal Standa.
Narok by nemel clovek ktery žádá na socialce o doplatek do zivotniho minima např.

iq – nějak mi unikla logika Vaší připomínky..

iq – no to s Vama souhlasim,ale ono to s tou praci-ani tady v Praze-neni zase tak jednoduche-spis zalezi v jakem oboru presne hledate uplatneni.Jsou obory,kde je prace/volnych mist opravdu hodne a je z ceho vybirat,ale jsou obory kde je to opravdu tezke.Taky mam bohuzel takove zkusennosti.Mimoto-kdybych narychlo napr.vzal praci trosku jinou nez opravdu shanim a ktere opravdu rozumim a tesi me,tak bych sice nejake ty prasule jednorazove ziskal,ale jelikoz bych to mel uvedeno v zapoctaku,tak bych mel problem u meho budouciho potencionalniho zamestnavatele ,kladl by si otazku proc by mel vzit nekoho kdo delal TAM a TOHLE kdyz ma na vyber ze 100 jinych lidi.Samozrejme ze to osobne muzu vysvetlit,ale jde o to,ze personalistka si Vas ani nepozve,jelikoz bude cist 100 jinych zivotopisu…
Jinak s tou prac.silou z ruznych zemi mate samozrejme pravdu,to je fakt sila.Pochybuju,ze by to v Osterreichu nebo v Deutchlandu tomuhle nechali takovyhle volny prubeh co se auslanderu a prace týče