Lukyn0

Má jiné úředně trvalé bydliště vliv na platový výměr při zaměstnání v Praze?

Respektive, existuje nějaké nepsané pravidlo, že člověk s trvalým bydlištěm mimo Prahu má v Praze nižší mzdu než ten, který v ní žije a je na stejné pracovní pozici?

Odpovědi
elkon

Zaměstnavatele nemusí zajímat, kde jeho pracovník žije. Je to každého soukromá věc.

xiperio

To ne. Ale dokonce některé firmy přidávají těm mimopražským na ubytování. Tak mají dokonce v globálu víc.

Dochy

Proč máš v otázce platový výměr a pak se ptáš na mzdy?
Platy – tabulkové odměňování podle platových tříd (pozice, vzdělání, praxe) státních zaměstnanců
Mzdy – smluvní odměňování za práci v soukromé sféře

A ne, ani v jednom případě se tam bydliště nezahrnuje (samozřejmě mohou být vyjímky – někde může být nějaký příspěvek jako motivace pro nábor, nebo v rámci zaměstnaneckých vý­hod)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.