Complex

Má Eifellova věž hromosvody nebo do ní za bouřky perou blesky a celá probíjí?

Nejlepší odpověď
Edison

UTFG…

Ale můj názor: Určitě má jímače. Pak by měla mít i „síť“ svodů, ptz nýtované kovové části by byl velký problém. Rovněž použití samotné konstrukce jako vedení není podle norem dovoleno, může být použito pouze jako „držák“ toho vedení. Umíš si představit, jak by v případě úderu blesku odskakoval ochranný nátěr?

Další odpovědi
Kepler

Hromosvod ještě nikdo nevymyslel, pokud uhodí blesk, vždycky zahřmí. Každá vyšší budova musí mít bleskosvod, který svádí výboj do země. Mělo by to být provedeno tak, aby nedošlo k probíjení do chráněného objektu, ať už je to barák, stožár nebo Burdž Chalífa.