Anonym*

Má desetikoruna z roku 2000 nějakou hodnotu?

Nejlepší odpověď
annas

Má, ale musel byste mít tu správnou .

"Už dnes můžeme najít mezi běžnými mincemi zajímavé kousky. Jedním z nich je desetikoruna z roku 2000. V tom roce bylo vyraženo asi 10 milionů kusů s motivem milénia (hodinový strojek), ale i 25 tisíc kusů s motivem brněnského Petrova.

„Proto desetikoruna z roku 2000 s Petrovem je specifická a pokud ji naleznete ve své peněžence nebo vám ji někde vrátí při placení, má v současné době hodnotu při špičkové kvalitě asi 350 Kč, ale do budoucna se může její hodnota samozřejmě zvyšovat,“ říká Jaroslav Černý z České mincovny. "

https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/o-nove-dvacetikoruny-s-portrety-zakladatelu-republiky-je-mim/r~dc29ed2­4d77111e88782ac1f6b220e­e8/v~sl:a82e0e62d83a456f­7a6f8f238d8a8f25/

Další odpovědi
Schluker

Urcite alespon 10 korun. O moc vic asi ne, neni vzacna…

Dochy

10 Kč. Jde o platnou minci v oběhu 🙂
(ale za kolik ji opravdu můžeš sehnat, to netuším…)

Kryšpín

Bude mít asi za 150 let.