hapiky

Má ČR kromě své polohy ještě něco, co by mohlo vést k opětovné invazi cizích vojsk?

Rusko, Čína, USA, Arabský svět?

Nejlepší odpověď
dudu

Přes současné sucho máme slušné zásoby vody a perspektivu srážek.

Další odpovědi
aliendrone

10 milionů kusů daňových poplatníků/zá­kazníků/levné kvalifikované pracovní síly, ze kterých plynou VELICE SLUŠNÉ zisky? Jinak už mne nic nenapadá,, co hodnotného ještě u nás je… ;) :D :D

Neboj, dokud patříme EU, tak na nás nikdo „nepřijde“. Ono to ani geograficky NENÍ možné, víš? Kolem nás jsou samí „spojenci“ a obsadit pomocí výsadkářů tak velký region, jako je ČR – to by nezvládl ŽÁDNÝ STÁT. A to nepočítám s faktem, že EU by si nenechala „jen tak“ vzít takový stroječek na penízky, jako je náš stát. ;) :D :D

Rusové? Proboha! Ti ZATÍM nedokáží uspokojit ani VLASTNÍ vnitřní (ohromný) trh, navzdory strašení Putinem v médiích je NAPROSTO JASNÉ, že kdyby neměli Rusové atomovky, tak už je dávno Amíci s EU zadupali do země!!

Čína? Ta nakonec zválcuje VŠECHNY, o tom už nepochybuji. Jenže ta – podobně jako Rusko si vojensky hledí svých tradičních zájmových oblastí (Tchajwan atd. – prostě toho, co je tak jako tak JEJICH)! Moc dobře si uvědomuje fakt, že NENÍ důležité, kdo kde vládne, ale KOMU jdou z toho prachy! Pro Čínu jsme lepší takhle jak jsme, stačí se podívat navzájemnou obchodní bilanci a HNED budeš vědět proč.

Arabové? To beru jako humornou vložku, nemít ropu, neznamenají VŮBEC NIC!
A Amíci? Trochu nošení dříví do lesa – ti už nám přeci vládnou přes EU. ;) :D :D

Kdepak, invaze a podmanění se v nejbližších letech bát NEMUSÍME, protože už jednak podmanění JSME (ekonomicky), druhak ti, kteří by připadali v úvahu jako agresoři mají svých starostí dost a naše současná pozice jim nijak nepřekáží, spíš naopak. :)

Kepler

Vojenské invaze už není třeba. Sami jsme rozprodali naše rodinné stříbro šikmookým, vč. Prazdroje. A nejde jen o pivo a jen o šikmooké. Dnes se už války vedou na jiné úrovni. Ale pokud žijeme, ten náš flíček na mapě střední Evropy nám nikdo nesmí vzít, i kdybycho skončili jako plebs. Aspoň nám to slibuje tento…jo NATO.

autacek

Ne, vše podstatné patří již zahraničnímu kapitálu a není třeba se toho zmocňovat vojenskou silou. Můžeme jen doufat, že si své investice a pracující ovečky zápaďáci ochrání.

ivzez

Ta poloha a „střecha Evropy“ IMHO stačí…

led

aliendrone, mám pocit, že globálny pohľad z kozmu umožňuje aj 4D rozmer, podobne ako obrazy je dobre pozerať z istého odstupu a nie nosom nalepeným na plátne. Ako to mnohí robia pri pozeraní na „plátno života na Zemi“