M Pr

Má člověk nárok na dávky v hmotné nouzi pokud bude vyřazeny z úřadů práce ale pracuje na dpč nebo na zkrácený úvazek?

Jak je to že zkráceným úvazkem? Pokud je 4 hodiny 5 dní v týdnu ? Dá se čerpat měsíční úlevy na dítě? Děkuji za odpověď

Odpovědi
Pepa25

Pro dávky v hmotné nouzi není potřeba být nezaměstnaný, naopak na pomoc nemá nárok ten, kdo ani nepracuje ani není v evidenci uchazečů o práci (ale např. práci odmítá). Logicky jsou rozhodující příjmy a životní minimum (počet dětí atd.). Je možné, že od určitého příjmu hmotná nouze pomine. Úlevy na dítě (vč. daňových bonusů) čerpat lze. Ptejte se na úřadu práce.

Zdroj: https://www.mpsv­.cz/pomoc-v-hmotne-nouzi