zjentek

Má citlivý a vnímavý člověk dnes automaticky deprese a neurózy?

Anebo mezi citlivými existují i jakési výjimky?

Odpovědi
Bobek 2

Určitě existují výjimky. Jsou lidé, kteří jsou nesmírně odolní, a přitom citliví a vnímaví. Někdy se ta odolnost dá i trochu vypěstovat, nebo k ní dozrát. Tedy přesněji řečeno, oni ty depresivní či neurotické stavy většinou taky mají, ale unesou je, zvládnou je a dokážou mít nad nima nadhled a nenechat si jimi zkazit život, i když to s nima leckdy může taky důkladně zamávat.

hapiky

To jako existuje nějaký automat, který by citlivé duše trápil depresí? Kolem sebe znám jen dva případy, kteří trpí depkama a nejsou to žádné citlivky. Jeden z nich je spíše tzv. záškvar.

da ny

Ne.

zjentek

No jo, dá se říct, že konzumní spol. je takový automat, který citlivé duše skutečně semele. Ale do pekla nakonec přijdou ti odolní a to je podle všeho správně. Vysvětlení by bylo na knížku, která by byla nadčasová a stejně by ji dnes nikdo nerozuměl, zejména velmi dobře postavení lidé by chápat nechtěli. No, co se dá dělat. Žijme co je a jak to je.