replicator

Má chili nějaké nevýhody po aplikaci na krvácející zranění?

Chtěl jsem si ověřit jestli článek na Internetu píše pravdu a po pořezání sklem to opravdu zastavilo do pár sekund krvácení.
Zajímalo by mě jestli to má i nějaká negativa.

Nejlepší odpověď
marci1

Máme doma „Thermolku“ s chilli a konopným olejem, ale je pouze na zevní použití. 🙂
https://www.drmax­.cz/cannaderm-thermolka-hrejive-mazani-200ml

Další odpovědi
Kepler

Pokud máš na mysli chilli papričky, nedoporučoval bych. Působí silně dráždivě i na blízké sliznice, natož na otevřené rány. Na řezné rány lze doporučit jen desinfekci a sterilní obvaz. Šťáva nebo drť z listů aloe velmi zrychlí hojení.

Gestas

Cokoliv je na internetu, je vždy pravda :)

anonym

no jestli to byl tento článek https://czo-vp.webnode.cz/new­s/tn18/ na webnode hostingu zdarma, tak si prosím udělejte trochu jasno v kvalitě zdrojů. Takový článek na webnode může vypustit ze svého telefonu kdejaká školačka bez sebemenšího vzdělání v oboru. Věřit tomu je opravdu bláhové. Poraďte se se svým lékařem, uvidíte co vám na to poví. To už byste si mohl rovnou do rány kydat hnůj a pozorovat jak zázračně sráží krev (ona se totiž kupodivu na menší povrchové ráně umí srážet sama)

anonym

autoři těchto babských pověr jsou z pravidla posedlý tzv „přírodní cestou“ všeho, a to aniž by vůbec uměli vysvětlit proč je pro ně něco přírodní, a totéč co se v laboratoři smísilo při bodu varu s olejem už ne 🙂 … spíš to vypadá že pro tyhle lidi je přírodní jen to co vyrobit umí, a cokoliv je nad míru jeji chápání je ta fujky chemie :) být vámi radami se u těchto exotů moc neinspiruji. Jsou to přesně ti lidé kteří vy vám tím pepřem byli schopni léčit i rakovinový nádor.