Rokio

Má Česká republika svou ekonomickou vyspělostí aktuálně blíže k západu, nebo k východní Evropě?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Jsme vyspělá země, člen OECD. Z postkomunis­tických zemí spolu se Slovinskem nejvyspělejší. Rozdíly se stírají, navíc je dobré se nedívat jen optikou Evropy, protože na světě je řada zemí s podobným ukazetelem rozvinutosti (např. měřeno HDP na hlavu v PPP jsou to např. Jižní Korea, Izrael, Bahamy nebo Malajsie …)

Další odpovědi
led

Česká republika ostáva stále na svojom mieste. Len z pohľadu mnohých, tých ekonomicky spokojnejších je bližšie k „západne ekonomike“ a z pohľadu tých, ktorí každým dňom viac a viac strácajú, je bližšie k štátom závislým na „banánových daroch jednotlivých upírych rodín“. Politika a ekonomika štátu majú priamy vzťah k naplnenosti žalúdka jeho obyvateľov.

FlAsh_7

Dle mého se blížíme západu, lze však poznat že jsme „postkomunistic­ká země“.

Kepler

Řekl bych, že k obojímu máme dost daleko, ale tendence je západ.

Gus_Fring

Většina Čechů by odpověděla, že k západu. Odpověděla by ale tak, protože to tak chce slyšet. Já bych řekl, že máme blíže k západu. Jenže příkladem může být HDP. V tom jsme úspěšní, ale jakým způsobem? Neekologickým, stejně jak funguje výroba na východě.

aliendrone

Jsme typickou drancovanou vnitřní kolonií EU jako každá postkomunistická členská země. Na „statistiky“ nedej, to je jen pro ty, kdo věří na Ježíška – stačí se jen dobře dívat. Však víš – když budu chtít, tak s pomocí „statistiky“ prokážu, že jsme NEJLEPŠÍ na světě. ;) :D :D

anonym

Vyspělí jsme jak na západě ale mzdu máme jak na východě.

Kelt

Všude jsou nějaké žebříčky, kde se všechno hodnotí. Tak se podívej a srovnej to.