Má cenu staré lidi s Alzheimerem ještě něco učit např., práci s PC, když to stejně brzy úplně zapomenou a zase se ptají?

Nejlepší odpověď
annas

Alzheimer se projevuje zhoršováním paměti a dalším zhoršenými i funkcemi mozku. Začíná samozřejmě lehkou demencí, vede až k těžké, když dotyčný třeba skončí na vozíku.

V počáteční fázi je příznakem zapomínání, takže jakékoliv procvičování paměti prospívá, stejně jako plnohodnotá strava s dostatkem vitamínů. V tomto případě je určitě opakování „matkou moudrosti“, ale vyžaduje opravdu velkou trpělivost.

V sousedství žijí manželé. S mužem kamarádí Alzheimer. Když žena potřebuje nakoupit, někdo ho musí hlídat. Nedávno zapomněla zamknout, muž se vydal na procházku v pyžamu, aniž věděl kam. Hledala ho za pomocí policie.

Nezvládala ho, skončil v ústavu.

Další odpovědi
Kepler

Lidi s touto chorobou mají narušenou krátkodobou paměť, takže by to bylo jako snaha udělat z aspiku sochu. Vydržela by jenom chviličku, pokud vůbec.

ivzez

Podle mne ano. Procvičování získaných dovedností a učení novým
může do určité míry zpomalit průběh onemocnění (nezastaví je, ale
může zpomalit zhoršování stavu).