plavala

Lze získat informace o odsouzení jakékoliv osoby v ČR?

Je možné na základě identifiakčních údajů osoby (např. rodného čísla či jména a data narození) získat údaje o odsouzení jakékoliv fyzické osoby? Existuje podobný přístup do rejstříku odsouzených osob běžným občanům? Jak a kde z něj informace žádat?

Nejlepší odpověď
Mp2

Odsouzený nemá povinnost sdělit nástup do vězení ani v zaměstnání.
..
Například takový pracovní poměr by tak byl ukončen nejspíše kvůli absenci.
Popřípadě by zaměstnavatel kontaktoval rodinu, která by mu to sdělila… Pokud by to neřekl ani rodině, ta by dotyčného hledala..
..také by ho asi hledal majitel bytu nebo věřitelé..

Myslím, že to zjistí jen příbuzní, kromě medializovaných případů..

Další odpovědi
led

Do registra odsúdených smú nahliadnúť len opravnení ľudia.

hapiky

I vyšetřovatelé se musí evidovat při náhledu do registru odsouzených.

_Bůh_

V zásadě nelze.
Potřeboval byste od takové osoby souhlas (plnou moc) k nahlédnutí do trestního rejstříku, zda má tato osoba evidované odsouzení.

elkon

Nikomu do toho nic není. Je to věc ochrany osobních údajů. GDPR.