hippeace

Lze zfalšovat vlastní podpis?

Známe případy kdy osoba A zfalšovala podpis osoby B a osoba B na to pak tratí. Ale co zmanipulovat vlastní podpis? Lze to vůbec podepsat se vlastní rukou ale tak aby byl podpis neplatný?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud se budete podepisovat vlastní rukou, bude to pořád vlatnoruční podpis, i když se podepíšete třeba jinak.

Když už máte vypsanou rukou, neměl by člověk podpis příliš měnit, sloužít třeba pro ověřování podpisů v bance atd.

Možná by vám mohly vzniknout problémy při srovnání podpisů v bance – může se lišit např. podpis levou a pravou rukou.

Mám mezi doklady "uschovaný podpisový vzor pro účet v bance. Stalo se mé známé, že měla problémy s výběrem peněz, zapomněla, jak se podepsala. Podpisový vzor jí pracovnice nesměla ukázat, (nevím, zda platí stále), takže zkoušela varianty – zda napsat titul, celé křestní jméno, nebo zkrácené, příjmení nehrálo tolik roli.

Další odpovědi
Drap

A k čemu by to bylo? I tak by to bylo obtížné. Grafolog by to poznal.

Kepler

Jedině v případech, kdy je vyžadován podpisový vzor.

marci1

Svůj podpis zfalšovat nelze. I když se podepíšeme trochu jinak, než třeba v bance na podpisovém vzoru, svůj podpis musíme opakovat. A náš podpis třeba na závěti grafolog dokáže 100% rozpoznat. 🙂

ivzez

Zfalšovat vlastní podpis nelze,
ale je možné se podepsat tak,
že to, co člověk podepíše, nebude platit.

(Příklady neuvádím záměrně.)