Mp2

Domnívám se, že „někdo“ u zaměstnavatele (nebo on sám) zfalšoval můj podpis na pracovní smlouvě. Co se s tím dá dělat?

Zfalšovany podpis

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

V červenci 2016 jsem podepsal se zaměstnavatelem smlouvu pod jeho SROčko..
V červenci 2017 jsme smlouvu zrušili dohodou a podepsali novou s FYZICKOU OSOBOU..
Letos v červenci jsem navíc podepsal dohodu pod SROčkem…

Přesto mi chodily výplatnice, kde jsem na HPP byl stále pod SROčkem ale dohoda pod fyzickou osobou… Úplně naopak…

Na otázku proč to tal je mi zaměstnavatel tvrdí, že letos v lednu .. 1.1.2018 jsme prý obě smlouvy zrušily a podepsali ke naopak… Což je nesmysl, protože v tu chvíli dohoda 6,měsíců neexistovala

Majitel mi tvrdi, ze smlouvu mám, ze jsou 2 vyhotoveni .. Bohužel ani své vyhotoveni mi neukazal..
.. Ale účetní přesto pracuje s platnou smlouvou… Ktera neexistuje..

Řekl jsem že dám vypověď… Zaměstnavatel at ji přinesu..
Já jsem řekl, ze ji napíšeme na druhou stranu smlouvy aktialni smlouby at je kasne jakou dmlouvu a s kym vypovidam…

Absolutně ignoruje…

Resoektive zfalšoval muj podpis na smlouve se lterou pracuje ucetni co se s tim da delat ?

Odpovědi
ivzez

Z otázky vyplývá, že jste zatím pracovní smlouvu neviděl,
takže Vaše podezření zatím není odůvodněné.

Není pravděpodobné, že by Váš zaměstnavatel zfalšoval Váš podpis.
Mnohem pravděpodobnější je, že „ajťák“ do účetního programu údaje nastavil
na pokyn zaměstnavatele (ani on nejspíš žádné pracovní smlouvy neviděl).

Požádejte zaměstnavatele písemně o vystavení kopie pracovní smlouvy.

_______

Doplňuji:

Výpověď je jednostranný právní krok, pracovní smlouvu k němu nepotřebujete.