Anonym*

Lze vytvořit graf se zápornými čísly?

Dobrý den. Musím vytvořit jeden graf, který ukazuje přírůstek a úbytek obyvatel v městech. Mám ale problém u měst, kde je úbytek, ze záporných čísel mi nejde graf vytvořit. Můžete mi prosím někdo poradit ? Děkuji

Odpovědi
Kelt

Přírůstek nemusí být vždy kladný. Někde přibývá obyvatel, jinde ubývá, takže budeš nanášet hodnoty nad i pod graf. Já také měřím, kolik jsem zhubnul a dostávám se rovněž do záporných čísel.

Edison

Co je těmi zápornými čísly? Co je na které ose? Můžeš mít dvě osy y. Na jedné počet obyvatel, na druhé přírůstek. Přírůstek je rozdíl mezi dvěma sousedními časovými body na ose x. pokud počet obyvatel roste jde o kladný přírůstek, pokud počet obyvatel klesne, jde o záporný přírůstek, nebo-li úbytek. Přírůstek lze rovněž vyjadřovat v procentech předchozí hodnoty počtu obyvatel. I ten může být záporný.

Dochy

Proč by neměl jít graf vytvořit? V čem to děláš?

mosoj

To povídej někde jinde.

Edison

Kelt dal krááásný příklad: Hubnutí v záporných číslech… 😁 😁 Tak to taky tak hubnu… 😁

Pepa25

Co znamená vytvořit? Nadefinovat, nakreslit rukou, vytvořit v některém počítačovém programu … ?