dust8

Lze vyléčit salmonelózu svépomocí bez návštěvy lékaře např. pomoci přírodní medicíny?

Nejlepší odpověď
Kepler

Medikamentózní léčba spočívá v podávání střevních desinficiencií (desinfikují – zbavují střeva choroboplodných zárodků), adsorbencií (např.živočišné uhlí – váže na sebe špatné látky), antiemetika (proti zvracení). Jsou sice známy i přírodní látky s takovými účinky, ale obávám se, že ne dostatečně účinné. Domácí léčba může být jen podpůrná, zaměřená především na doplňování tekutin a iontů, aby se předešlo nebezpečné dehydrataci. https://nemoci­.vitalion.cz/sal­moneloza/

Další odpovědi
annas

Dr. Popov uvádí

"Jako každé průjmové onemocnění ohrožuje salmonelóza postiženého především ztrátou tekutin, což je nebezpečné hlavně u dětí a seniorů. Podávání antibiotik není vhodné (pokud není nutné z titulu dalšího – paralelního – onemocnění).

Pozn.: při přetrvávajícím průjmu navštívit lékaře. Rovněž je třeba nezaměňovat salmonelózu s alimentární nákazou (otravou z běžně zkažených, salmonelou nekontaminovaných potravin)."

https://www.drpo­pov.cz/salmone­loza/

Jinak v první fázi mohou pomoci bylinkové čaje

https://bylin­kydnes.cz/bylin­ky-pro-lecbu-salmonelozy/

"Vzhledem k tomu, že v průběhu nemoci dochází ke značnému úbytku tekutin v těle, je nutné vhodnou formou organismus rehydratovat a doplnit soli.

Použít můžeme iontový přípravek zakoupený v lékárně nebo si připravit domácí rehydratační roztok z 1 litru převařené vody, 8 čajových lžiček cukru, 1 lžičky soli a 1 šálku neslazeného ovocného džusu.

Příjem tekutin a rovněž léčebné účinky zajistíte pitím bylinkových čajů. Měsíčkový čaj působí antimikrobiálně, stejně jako čaj mátový, který navíc poskytuje sedativní efekt a mírní křeče ve střevech. Čaj z maliníku působí proti průjmu a jako relaxant střev. "atd.

dudu

Moje kolegyně se ocitla ve skupině osob, která se nakazila salmonelózou po konzumaci bramborového salátu s majonézou. Ocitla se na infekčním oddělení krajské nemocnice a po vyléčení konstatovala, že bolesti při jejich třech porodech byly proti krutým křečím při „salmošce“ procházkou růžovým sadem. Z toho dedukuji, že v podobných situacích se nemocný na zákrok lékaře přímo těší.

Frontinus

Salmonelózu lze léčit „svépomocí“, protože i praktický lékař stejně doporučí Endiaron nebo Smectu (obé je volně prodejné) a rehydrataci (ideální je si občas dát i nějaký „ionťák“, nesycená minerálka, případně si připravit něco z jednoho citrónu, čajové lžičky soli, vrchovaté čajové lžičky soli a litru až dvou vody) a probere vhodnou dietu (ale není v tom nic překvapujícícho). Jediný důvod u jinak zdravého člověka, proč je třeba při nekomplikovaném průjmu kontaktovat lékaře, je pracovní neschopnost a ve vybraných případech (např. práce v potravinářství) kontrola na bacilonosičství.
Jen pro doplnění, někdy může být průjem poněkud „divočejší“ – a pak může dojít na nutnost doplňovat tekutiny infúzí a třeba i na ta antibiotika. Předpokládám ale, že kdybys začal kolabovat nebo kdyby se v průjmu objevila krev, naznáš, že to by asi měl vidět někdo, kdo se vyzná. Podobně není rozumné být s takovým onemocněním například na koleji.

Zdroj: http://www.so­len.cz/pdfs/med­/2010/08/06.pdf