Michala11

Lze si v ČR u nějaké banky zřídit platební kartu, která není bezkontaktní?

Ne k dětskému nebo studentskému účtu, ale k běžnému. Je mi jedno jestli Visa nebo Mastercard. Prosím, poraďte banku. Děkuji.

Nejlepší odpověď
ivzez

Obávám se, že kartu, kterou nelze platit bezkontaktně,
už dnes nevydává žádná banka.

Já mám účet u AirBank, která umožňuje nastavit limity
karty v internetovém bankovnictví, změna se projeví ihned.

Limit pro bezkontaktní platby jsem měla nastaven na 1 Kč,
pak jsem jej ještě snížila na 0 (nulu).
Pak se při každé transakci musí použít karta a zadat PIN.

A pokud vím, že někde budu potřebovat platit
bezkontaktně, změním si jednorázově limit „do konce týdne“.

Všechny změny jsou otázkou pár vteřin.

Další odpovědi
Edison

… a dá se to nechat vypnout.

Mc Merkurion

… to jsou všechny, bezkontaktnost je jen třešnička …

Pepa25

Nevím o tom, že by nějaká banka v ČR stále vydávala platební kartu bez technologie bezkontaktního placení. Zkuste se ještě zeptat na specializovaných finančních fórech (Měšec, Finexpert), ale pochybuju, že najdete.

mzm

U každé bezkontaktní karty se dá ta bezkontaktnost vypnout vhodně vyvrtanou dírkou… :) Resp existují i bezkontaktní způsoby, ale to chce větší know-how…

cochee

Nenazývejme to „vypnout,“ páč co jde vypnout, jde i zapnout – ale tuhletu featuru už bys potom nezapnul 🙂

anonym

postup zde https://www.y­outube.com/wat­ch?v=c9vTvbHgi2M

cochee

ge0rge: nemáš pravdu, například banka, u které mám BÚ (nebudu jmenovati) zcela jistě toto neumožňuje, osobně jsem se na to ptal, také jsem o „nebezkontaktnost“ měl zájem. A zcela jistě to není jediná naše banka, která to neumožňuje. „Vypnout“ nemohu bezkontaktnost ani přes limity – nemám je rozlišené na kontaktní a bezkontaktní operace.

anonym

ok, připomínku beru a svou odpověď tedy stahuji ať tam nemate. Vzhledem k tomu že jsem se nesetkal s bankou která by to neuměla (mbank, fio, čsob) nabyl jsem dojmu že to umí všechny, zřejmě tedy falešného dojmu …

Michala11

Mám kartu se kterou se nedá platit bezkontaktně a ráda bych ji měla dál, ale banka mi ji zrušila.
Mc Merkurion: Nestojím o třešničku!!!

Mc Merkurion

.. tak to máš smůlu: všechny (!!!) banky postupně přecházejí ne bezkontaktní, takže tou kartu se dá platit obojím způsobem … pokrok nezastavíš …