Lze se s plynovou maskou i trochu potápět, či na to nejsou vesměs stavěny a zatekla by do nich uživatelům voda?

Nejlepší odpověď
gecco

Voda do nich nezateče – měly by být plynotěsné, takže vodu udrží bez problému…
Akorát nevím, jakým způsobem do nich chceš dostat vzduch k dýchání…
😉

Další odpovědi
Drap

Masky na to stavěné nejsou. Můžeš se v nich klidně potápět. Pokud je maska dobře nasazená a správné velkosti, dostane se do ní voda pouze přes filtr. Pokud se v ní chceš potápět tak musíš filtr vhodně utěsnit. Voda ti ta nepoteče, jen nebudeš mít vzduch na dýchání.

mosoj

Na vojně jsme používali plynové masky české provenience s hadicí. Něco jako tato : https://www.ar­mytrade.cz/de­tail/doprodej-plynova-maska-pdf-d-(p15)-detska-ruska-s-obalem-1/

Hadice byla dost dlouhá, dosáhla od obličeje až do brašny na boku. Filtr tak mohl být umístěn v brašně a maska tak byla o filtr lehčí. Závity byly stejné a filtr se dal našroubovat i přímo na masku. S takovouto maskou by se dalo potápět podobně jako ze šnorchlem podle délky hadice. Ta by šla i nastavit.

Lamalam

Potápět se můžeš, ale bude se ti blbě dýchat.