Marvan

Lze se chránit před kopírováním softwarových funkcí a mechanismů?

Tato otázka je spíš abstraktního charakteru, použiji jako příklad Snapchat.

Snapchat přišel s unikátním konceptem jak přenášet a rychle mazat fotky. Nejde ani tak o technologický průlom jako spíš o unikátní funkcionalitu.

Dá se předpokládat, že Snapchat nebyl uplně první aplikace na světě která tento mechanismus implementovala, ale podařilo se Snapchatu na tomto mechanismu vyrůst.

Za předpokladu, že podobný koncept implementovala jiná neznámá aplikace / web dříve a dokázali by prokázat, že Snapchat jejich nápad zkopíroval od nich, je šance si prvenství v takovém případě zajistit? Ať už finanční odměnou nebo minimálně uvedením, že mechanismus vymyslel ten a ten nikoli Snapchat?

Odpovědi
Tw!st

Vše se odvíjí od toho, zda mají patent a ochrannou známku.

Drap

Ano, bylo by to možné ale jedině v soudním procesu.

Klaproth

Software nelze patentovat, je chráněn pouze prostřednictvím autorského práva podobně jako literární dílo.