Altair-AC

Lze rozvíjet slovní zásobu a vyjadřovací schopnosti beze knih?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Slovní zásoba se dá získat i bez knih. Vyjadřovací schopnosti jsou jiná liga, dá se říct, že je to spojení přirozené inteligence, rétorického umění či spisování a pořádné dávky sebevědomí a drzosti.

Další odpovědi
orestez

Ne. Bez opravdových knih ne. Není za co.

Shoehardt

Asi ano.
Stačilo by možná poslouchat různé diskuzní pořady.
.............­.............­.............­.............­.............­.............­.........

Pravopis by bez četby šel asi těžko.

ivzez

Ne.
slovní zásobu ani vyjadřovací schopnosti nelze rozvíjet bez knih.

Částečně lze získat (případně rozšířit) slovní zásobu,
ale pro její rozvíjení už jsou potřebné knihy.

Dochy

Podle mně ano. Diskusí. Ideálně s inteligentními lidmi.
(ale ono také záleží na tom, kde máme startovní čáru…)