autacek

Lze poznat, že dítko roste pro kriminál?

Odpovědi
marci1

Někdy vůbec ne. Dítko je slušné, učí se dobře, je sympatické. Pak přijde puberta a _náctileté roky, stačí nevhodní kamarádi, kterými se dá dítko ovlivnit, veselá parta, drogy a ze slušného a hodného dítka se stává kriminálník. A všichni se diví, tohle hodné dítě? 🙂

Psychotic

Lze. Stačí se oddat předsudkům. Dítka lidí, které nemáš rád; dítka, která se chovají jinak než ty před desítkami let; dítka, která ti neprokazují respekt, který si bezpodmínečně zasloužíš… ta všechna rostou pro kriminál. Rozhodně ne dítka tvoje a tvých příbuzných – ta rostou jen do krásy a světlých zítřků.

zjentek

Ne, pánč i slušnýho mlasdýho čolověka může další „slušný“ jedinec dožrat natolik, že ho jednoduše ubezduší.

Muffz

Viděl jsem dokument, který se zabývá touto problematikou. Je v něm ukázáno, že 90% kriminálníků (těžkých vrahů, psychopatů aj.) mají společné určité geny, které „normální“ lidé nemají. Čili geneticky existuje určitý předpoklad, že bude člověk špatný nebo dobrý.
Samozřejmě tyto geny se buď dají podporovat nebo potlačovat.
Bohužel už si nepamatuji, co to bylo za film.

Obecně vzato je to tak, jak píše marci1, znám pár případů vzorných jedničkářů, co se zapletli se špatnou bandou a skončili v kriminálu.