Lze pozastavit činnost s.r.o. podobně jako živnost?

V březnu tohoto roku jsem založil s.r.o. jsem jediným jednatelem a majitelem. Vzhledem k okolnostem společnost nevyvíjela ani nevyvíjí žádnou činnost. (a zřejmě ani nebude). Přesto ji nechci rušit – z finančních důvodů. Lze ji nějakým způsobem zmrazit jako je pozastavení živnosti? Musím platit daně když nemá žádné příjmy, podobně jako minimální daň u živnostníků?

Odpovědi
standa

Přerušit živnost je samozřejmě možné a je to v celku velmi jednoduché:

  1. stavte se na ´svém´ živnostenském úřadě, kde vám váš požadavek zaevidují a vydají vám doklad o tomto přerušení
  2. následně se musíte stavit na ´své´ zdravotní pojišťovně a příslušné okresní správě sociálního zabezpečení (pozor na 8 denní lhůtu)

Btw. minimální daň už živnostníci platit od r.2008 NEMUSÍ, daň se vypočítává pouze v případě, že byste měl zdanitelné příjmy…