Petros

účet při pozastavení činnosti sro

Dobrý den, mám nefungující sro a chci ji pozastavit. Jak jsem se zde dočetl tak stačí na finančáku pozastavit živnost. Mne však zajímá ještě otázka bankovního účtu, za který teď platím za vedení, jestli tento účet poté mohu zrušit nebo jak s tím to účtem naložit ?

Děkuji za radu

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Petrosi, to tedy nevím, kde jste pročítal, ale u s.r.o. nemůžete pozastavit živnost. To může pouze živnostník fyzická osoba.
V praxi to znamená, že budete za s.r.o. podávat daňové přiznání s nulou, ale podat ho musíte.
Co se týká bankovního účtu s.r.o. můžete ho zrušit. Doporučuji tuto skutečnost oznámit finančáku, resp. napsat mu: "Oznamujeme vám, že účet č. … byl ke dni … zrušen.

Doplněna:

Tak Petrosi, beru svoji odpověď zpět. I když jsem to nikdy neslyšela a je to výjimečná situace, ověřila jsem si tuto informaci na ŽÚ. Tedy se omlouvám za předchozí odpověď. Ano živnost s.r.o. můžete přerušit na ŽÚ. Tuto skutečnost pak oznámíte na FÚ, pokud tak neučiní sám ŽÚ na vaši žádost. V tomto případě pak nemusíte podávat daňové přiznání, ale raději se informujte na příslušném FÚ.
Přerušení živnosti se nezapisuje do obchodního rejstříku.

line Made

This essay is being produced to satisfy a need for a class project that is related to your topic, and it will focus on your topic wordle answer today.

vranovahan

Jak už tu někdo zmiňoval, činnost s.r.o. nelze pozastavit tak, jako u živnosti. Pokud už se podnikání nechcete věnovat, tak musí přijít proces likvidace s.r.o. Pokud by vás to zajímalo, tak třeba tady https://www.ko­necpodnikani.cz mají suprově popsané jak to probíhá a dokonce se o celý ten proces umí postarat za vás. Myslím si, že to je celkem výhoda, protože je to z hlediska byrokracie dost náročné.

Petros

Petrosi, to tedy nevím, kde jste pročítal, ale u s.r.o. nemůžete pozastavit živnost. To může pouze živnostník fyzická osoba.
V praxi to znamená, že budete za s.r.o. podávat daňové přiznání s nulou, ale podat ho musíte.
Co se týká bankovního účtu s.r.o. můžete ho zrušit. Doporučuji tuto skutečnost oznámit finančáku, resp. napsat mu: "Oznamujeme vám, že účet č. … byl ke dni … zrušen.

Od: Jambalaya

Díky za info, o pozastavení jsem se dočetl právě zde na webu : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/lze-pozastavit-cinnost-s-r-o-podobne-jako-zivnost

díky za info