Honzík111

Jakou založit živnost a jak odvádět daně?

Dobrý den, včera jsem tu dával dotaz, na který mi bylo dobře zodpovězeno.
Za to samozřejmě moc děkuji, ale bohužel jsem v tomhle nový a nevím o tom víceméně nic, potřeboval bych proto poradit.

Jde o to, že bych chtěl obchodovat s virtuálními předměty na internetu, šlo by o výkup a prodej, se stálým ziskem z každého obchodu okolo 6%-15%.
Dejme tomu, že koupím za 55% z celkové ceny a prodám za 65%
Jakou volnou živnost přesně založit?
Jak mám odvádět daně?
Jak vést účetnictví, když lidí se kterými obchodují nemají živnost, ale prodávají toto zboží jednorázově? ( Na toto mi bylo zodpovězeno včera, že musím mít jejich jméno, příjmení a číslo občanského průkazu, což by byla docela komplikace, to po každém „vymáhat“)
Mám práci, a toto by byla pouze jako vedlejší výdělečná činnost.
Jsem v tomhle opravdu nový tak prosím nepoužívejte žádné zkratky atd..
Za případné odpovědi moc děkuji a každé snahy o pomoc si vážím. Díky!

Bohužel účetní si nemohu dovolit…
Zase tolik bych touto činností nevydělal..

Odpovědi
FlAsh_7

Na tvém místě bych si sehnal účetního/koupil bych si o tom knihu. Jinak tu živnost bych uvedl jakou volnou(uvedl bych obchodník) hezky o tom píšou tady:https://money­.cz/podnikani/po­drobny-navod-jak-zalozit-zivnost-nebo-s-r-o-priklady-co-je-pro-vas-lepsi/
HLAVNÍ JE SE NEVZDÁVAT, DRŽÍM PALCE 🙂

Edison

Mno… to radí ten pravej (FlAsh7). 😁 Sám si o nočom nic nepřečte… Neopakuj jeho chyby a začni studiem ZÁKONŮ. Tam se dozvíš, jak založit živnos, co k tomu potřebuješ a jaké jsou živnosti.

df

Výdělek 6–15 % je málo. Spočítej si čas, který tím strávíš, veškeré náklady s tím spojené a zjištíš, jestli se to oplatí. Absolutní minimum by mělo být 20% čistý zisk.

Pepa25

Raději se neptám, o jaké virtuální předměty jde … Ale začal bych tím, že nejprve je musíte od někoho koupit. Jaké k tomu budete mít doklady? Evidenci? Úschovu? Když je pak budete prodvat, tak byste měl být schopný zajistit stejné podmínky (vydat doklady, zajistit předání v úschově)? Jste schopný to zajistit? Až pak výbec uvažujte o podnikání …