Avatar uživatele
annas

Lze považovat facku za způsob komunikace?, Ač dobře mířená facka leccos vyřeší, je zákaz tělesných trestů nesmyslný?

Autor citátu o facce Stanislav Komenda a Miloš Zeman

https://citaty­.net/citaty/1994926-michal-v-facka-nema-bolet-z-facky-se-ma-clovek-poucit/

Upravil/a: annas

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, paul1, aliendrone, Michala11, Filip84 před 536 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ano určitě to lze považovat za komunikaci. V některých případech to dokonce může být ten nejlepší způsob komunikace. Stejně tak tělesné tresty, dnes velmi zavrženihodné, ovšem v některých případech velmi účinné. Ne nadarmo už naši předkové říkali, že škoda každé rány, která jde vedle.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Určitý způsob komunikace to opravdu je. Někdy ale se dosáhne fackou úplně opačný výsledek jako byl myslený.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Jsem ze staré školy. Když jsem chodil do školy, tak fyzické tresty se ještě vykonávaly. Bylo to lepší než dostat poznámku a pak ještě výprask doma.

Myslím se, že diskrétní facka dokáže leccos vyřešit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Humor:
„Když jsem byla děcko, nevzali mě k psychologovi. Matka mi jednou fackou otevřela čakru, stabilizovala karmu a očistila auru…!“ 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lotr2008

Já jako malý kluk dostával jednu facku za druhou a vyrostl ze mě řekl bych slušný člověk. Když pak ale dám facku vnukovi, tak on to hned hlásí doma a já mám z toho průšvih. Myslím, že fyzické tresty by se měly opět zavést i ve školství.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Fyzické tresty v domácnosti by neměl nikdo zakazovat, pokud se to nepřehání. Jsou chvíle, kdy plácnutí přes zadek, nebo i facka může pomoci. Problém však může být, pokud je rodič agresivní a takovou fyzickou výchovu přehání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Jistě, facka je zcela běžným nonverbálním komunikačním prostředkam a v repertoáru ji mají zejména ženy. Ač už si na to pamatuji jen matně, tak v jejich rozdávání ženy byly velmi střídmé a nadělovaly zpravidla „po zásluze“. Na rozdíl od nás chlapů, my rádi plýtváme ranami pěstí, dokonce až natolik, že to může být kontraproduktivní. ;) :D :D

K těm odpůrcům tělesných trestů – MOC RÁD bych je viděl, jak by si poradili s dítětem ALIENDRONEM. Já byl zmetex nezvladatelný, doslova na zabití (na to jsem ale přišel MNOHEM později). Naštěstí měl vati svatou trpělivost (i tak prakticky nebyl den bez vejřezu), jinak bych nedožil dospělosti. :D :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michala11

Výhružka je komunikace. Pokud je komunikace spojení lidského jednání, tak facka není argument.
Fyzické tresty ano, ale s velkou opatrností. Vždyť mnohdy bolí obě strany.
Uznávám, že facka může ledacos vyřešit, ale neměla by být jediným možným východiskem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elkon

Rokio neví o čem mluví. Fyzické tresty ve škole nebyly už za mých školních let a to jsem nejméně třikrát starší než on.

Avatar uživatele
cappuccino

Rokiovi by muselo byt tak kolem 90–100 let! Ja myslela, ze je to mlady kluk. Ale takhle se leccos vysvetluje.

Avatar uživatele
Rokio

elkon a cappuccino: Píšu pravdu. Viděl jsem několikrát, jak můj bývalý učitel informatiky rozdával facky za nevhodné chování. Naše tělocvikářka zase nakopla dva žáky, kteří se předtím spolu rvali a nechtěně žďuchli do ní. Bylo tam asi 30 svědků, takže je to potvrzeno.

Avatar uživatele
Filip84

cappuccino: Je mu 26, respektive, je ročník 1996! 🙂

Avatar uživatele
Filip84

elkon: Fysické tresty byly na školách zakázány už od Josef II. 🙂

Avatar uživatele
elkon

Filipe, já jsem jen uvedl, že za mě to nebylo, ne od kdy.

Avatar uživatele
Filip84

Miloš Virosa Narkosa Vakcína Krippelkára Tečka. No, to odpovídá! 🙂

Lze považovat bombardování Dresdenu (Moravské Ostravy, Londýna …) za způsob komunikace? V podstatě je to to samé.

Fysickou silou by mělo být reagováno na fysickou sílu, nebo její bezprostřední hrozbu.

Dnešní dítě nechápe fysický trest jako trest, ale jako zásah do osobní (tělesné) integrity.

Vždy je to selhání autority.

Není to nutné. Dnešní fakani se nejlépe potrestají, pokud se jim zabaví placaté přístroje, laptop, herní konsole a zakáže Goebbelsova skříňka. To i pláčou, vážně! 🙂 Až tak jednoduché to je.

Nový příspěvek