Carlos1

Lze podat žalobu za nesplnění ústní dohody?

S příbuznými jsme se dohodli, že opravíme domek, stojící na jejich pozemku a za to ho budeme moci užívat k rekreaci. Po dokončení stavby se vyjádřili, že nás zde nechtějí. Nejsou ani ochotni nám vrátit vynaloženou investici. Lze s tím něco dělat? Máme veškeré doklady od díla.
Doplňuji:
Pravým důvodem tohoto postoje je skutečnost, že oni, jako majitelé nebyli schopni po celou dobu opravy , zažádat o vydání stavebního povolení a tak se vlastně jedná o černou stavbu a Stavební úřad nařídil stavbu odstranit. Hlavní škoda tím vznikne nám, protože se jednalo o ruinu a hodnotu má teprve v současné době a za našeho finančního přispění.Jak jsem uvedl, veškeré doklady o provedení díla vlastníme my.

Odpovědi
mojitek

Zalobu podat samozrejme muzete(dohoda jako dohoda),tady jde o to dokazovani.
No ale Standa Vam to vysvetli odborneji :o)

domííík

jestli ste doneho dali penize a oni vam je nechteji vratit tak lze podat zalobu k soudu kde problem vyresi tak to zkuste a dejte vedet naschle