yerboi

Lze platbu přes bankovní převod zaplatit skrze složenku?

Děkuji mnohokrát

Nejlepší odpověď
nyjono

Bankovní převod znamená převod peněz z jednoho bankovního účtu na druhý.
Možná máš na mysli zaplatit částku na bankovní účet.
To lze. Je potřeba použít složenku s výplatou peněz na účet.
Je to složenka typu A.

Složenky (poštovní poukázky) fungují takhle:

Složenka typu A – odesílatel zaplatí v hotovosti, příjemce dostane peníze bezhotovostně na účet. …
Složenka typu B – odesílatel zaplatí bezhotovostně z účtu, příjemce dostane peníze v hotovosti (vyzvedne si je na poště)
Složenka typu C – odesílatel zaplatí v hotovosti, příjemce dostane peníze také v hotovosti
Složenka typu D – funguje stejně jako typ C (hotovost – hotovost), ovšem je zaručeno, že peníze budou příjemci vyplaceny následující pracovní den

Další odpovědi
elkon

Platba je buď převodem, nebo složenkou. Většinou si můžete vybrat, převod je zdarma, za složenku se platí.

Pepa25

„Složenka“ není nic jiné než poštovní poukázka sloužící k výplatě v hotovosti nebo převodu na účet. Bohužel otázka je nejasná: máte složenku a chcete ji uhradit bankovním převodem nebo údaje k bankovnímu převodu a chcete to uhradit na poště složenkou?

Dochy

Ne. Platbu před bankovní převod nelze zaplatit složenkou

Ano, platbu na účet lze zaplatit složenkou.
Spousta organizací vystavuje faktury s tím, že očekávají platbu převodem. Toto lze obvykle realizovat na poště složenkou. Pro ně je důležité že dostanou prachy na účet a že je dokáží spárovat s fakturou (obvykle podle VS). Ale bacha, v případě reklamace a vrácení peněz to bude trochu složitější. Pokud s tím firma nepočítá, mohou se získáním těch peněz pak být zbytečné potíže…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.