dust8

Lze na někde najít nějaký ucelený seznam všech letních souhvězdí viditelných z ČR včetně jejich obrázků?

Nejlepší odpověď
Edison

Např. výtečný program Stellarium. Primárně určen pro pozorovatele noční oblohy, hlavně ty amatérské. Mnoho databází různých nebezských objektů, zobrazení v reálném čase podle polohy, polohy na nebezské klenbě a mnoho a mnoho dalšího.

Další odpovědi
Kepler

Já to už sice nepotřebuju, každé souhvězdí umím pojmenovat i latinsky, ale nejjednodušší je kouknout sem: https://www.tre­king.cz/archiv/let­niobloha.htm