dust8

Lze na eternit u boudy položit krycí střešní krytinu, aniž by se musel eternit odstranit?

Eternit je špinavý a částečne porostlý mechem a dále je to stále krytina z azbestu, takže se může možná při silnějším větru odlupovat mikroskopické smítka azbestu, jenž se zapichují do plic.

Odpovědi
Drap

Proč ne, musíš ale nainstalovat vhodným způsobem latě, na kterých bude krytina držet. A to se zřejmě bez vrtání neobejde.

cukrar

Ano, jde tom ale proč?

Dochy

Nevidím to jako dobrý nápad…
Jen problémy a žádný užitek… Při manipulaci hrozí zbytečně rozšíření azbestu, časem to stejně budeš muset sundat, kvalita a životnost nic moc, ty azbestové desky budou vespod stále stárnout, navíc za sucha, takže se z nich bude prášit… Zbytečně dvojnásobná zátěž na krovy (nová a stará krytina) Pokud někde začne zatékat, budeš mít problém zjistit kde a opravit to…