HZK

Lze ethanol do krbu použít pro dezinfekci?

Jiný sem totiž nenašel a ethanol je ingredience v receptu od WHO.

Odpovědi
JájsemRaibek

Ano, hlavně jde o ten alkohol. Jeden docent (jméno si nevzpomenu) hned po zveřejnění informace o výrobě desinfekčního gelu říkal, že stačí i slabší 40% alkohol.
Jen si nedokážu představit, jak bych „smrděl“, pokud bych ten gel vyrobil ze slivovice :D

Kepler

Nelze odpověďet, když neznám složení a koncentraci.

mosoj

Technický etanol je denaturovaný( aby ho ochmelkové nechlastali). Dříve se denaturovalo pyridinem, později benzenem. Co tam cpou teď nevím, ale mohlo by to dráždit pokožku.