Zbynas

Lze dát mat koněm a králem?

Protihráč má jen krále.
Pokud ano, jak na to?

Nejlepší odpověď
orwell

Nelze. Se dvěma jezdci a králem proti králi soupeře jsou matová postavení možná, ale bez „pomoci“ soupeře je nelze vynutit. Koncovka dvou střelců s králem proti králi soupeře je vždy vyhraná a celkem jednoduchá. V koncovce jezdce a střelce s králem proti soupeřově králi lze zvítězit vždy, ale je třeba bezchybného vedení, aby nedošlo k patu dle pravidla o omezeném počtu tahů, není- li posledních tuším 50 (?) tahů taženo pěšcem.

Pozn.: Král+jezdec+střelec může matovat pouze na dvou místech šachovnice a to v rozích barvy střelce.

Další odpovědi
arygnoc

nie.
nemožno vynútiť ani mat iba kráľom, jazdcom a strelcom – ale mat možno dať.
nemožno mat vynútiť ani dvoma jazdcami (a kráľom).
mat možno vynútiť dvoma strelcami (a kráľom).

😉