www

Lze bez následné sterilizace uchovat dlouhodobě ve sklenicích lečo se zakysanou smetanou?

Napadlo mne ozvláštnit si lečo právě tou smetanou. Dělám to tak, že horké lečo naleji do sklenic, otočím do vychladnutí a bez té smetany vydrží třeba rok i mimo lednici. S tou smetanou, přidanou na závěr přípravy jídla jsem to ale ještě nezkoušel..
Díky za zkušenosti!
P.S: chtěl bych, aby ona smetana byla již ve sklenicích..

Nejlepší odpověď
gecco

Lečo ´zavařuju´ podobně – ale tu smetanu bych dával čerstvou až těsně před konzumací (podobně, jako vejce či uzené/klobásu).
😉

www

Gecco, zatím mně to vydrželo i s tou uzeninou ve sklinkách bez problémů. Chtěl bych zkrátka časem jen ohřát už hotovou baštu 🙂