Drive Mad

Lze anginu/nachlazeni brat jako pracovni uraz, pokud pracuji ve velice klimatizovanem kanclu?

Jde o to ze u nas v kanclu je nastavena klimatizace na cca21 stupnu a venku je v techto dnes pres 35stupnu coz je asi14 stupnu rozdil. Vzdy kdyz nekolikrat za den opoustim budovu dostanu hroznou pecku. Dle zakoniku by teplota nemela kesnou pod 24 a navic oproti venkovni teplote by mela byt jen o 5–6 stupnu. Pokud jsem tedy onemocnel, mohu po zamestnavateli pozadovat nejake odskodne a bolestne atd? Predem dik.

Edit: dekuji za odpovedi typu, ze pokud bych byl vas zamestnanec, zitra uz nemusim chodit. Zajimalo by me jaky duvod by byl uveden. Sak existuji zakoniky, ktere toto upravuji a pokud se o to zamestnavatel nestara a ja z toho duvodu onrmocnim, proc bych mel byt trestan vyhazovem?

Nejlepší odpověď
lexx

to je pracovní úraz asi jak těhotenství prostitutky

Další odpovědi
anonym

Buď rád, že máš v kanclu klimatizaci. Co mají říkat ti, kteří musí ve vedru i pracovat!

Drap

Požadovat můžeš. Výsledek je nejistý. Pokuid bych tě zaměstnával já, tak zítra už bys nemusel chodit.

ReHu

To silně pochybuji.
Zkoušel ses domluvit na vyšší teplotě?
Co na to kolegové, kteří jsou ve stejné místnosti?

Lamalam

Zeptej se chlapů od pecí ve sklárně nebo ve slévárně.

mosoj

Pleteš si úraz z nemocí a ani definici nemoci z povolání nevyhovíš.

Definice pracovního úrazu je obsažena v § 380 odst. 1 až 3 zákoníku práce, kde se stanoví:

„(1) Pracovním úrazem pro účely tohoto zákona je poškození zdraví nebo smrt zaměstnance, došlo-li k nim nezávisle na jeho vůli krátkodobým, náhlým a násilným působením zevních vlivů při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním.

Důležité je to krátkodobě.

Už vidím kolik pracovních úrazů by měli učitelé z „roztomilých dítek“ a další …