AaAabb

Lupání v místnosti. Děje se to také někomu z vás?

Dobrý den, již nějakou dobu nám v místnosti něco lupe. Mysleli jsme,že se jedná o topení,ale nyní nám přijde,že to lupe ve zdi. Už není topná sezóna a stále to neustalo.Četli jsme spoustu diskuzi,ale o lupani ve zdi se tam nic nepíše. Děje se to také někomu? Děkuji.

Odpovědi
ReHu

Příčin může být určitě více.
Je to pokoj v rod.domku nebo paneláku? Nebo zděná bytovka?
Jak je budova stará?
Dělá to ještě někomu v té budově?
Vedou ve zdi vod.trubky nebo jiné?

anonym

nuda,,,
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Poltergeist

Jan Kunčar

Může to být tím,že různé stavební hmoty, ze kterých je dům postaven, se při ohřívání nebo chladnutí nestejně roztahují nebo smršťují.

honza19hk

pokud se neobjevují praskliny tak bych to neřešil.jakmile se objeví praskliny doporučuju vyhledat statika nebo i hasiče,
Jinak příčin lupání může být více. také mě napdlo že to může dělat elektrika, jednou mě tohle dělala zásuvka a zjistil jsem nejsou dotažený šroubky na kontaktech,vzniklý malý kratas vytvářel takový divný praskání.

Zjisti nejřív přesně odkud to vychází,šmejdi po místnosti s uchem na zdi a zjistíš odkud to jde, pak zjisti zda tam něco vede popř složení zdiva/podlahy.