Mrs.Radical

Listovní tajemství, poradíte?

Dobrý večer, základ problému je byt – dříve jsme tam žili celá rodina, poté odešla máma (majitelka bytu) bydlet jinam, brácha se odstěhoval, zůstala jsem jen já s babičkou v bytě. Babička zemřela, já se odstěhovala v 18 letech. Od té doby jsem tam nebydlela, dala jsem klíče mámě. Jenže brácha je feťák, nasekal dluhy, všude udával tuhle adresu a má tam bohužel stále TP. Asi sázel na to, že exekutoři půjdou vybrat byt mámě. V bytě vedený není od smrti babičky. Byt je přepsaný od 1.5. na mě jelikož máma už nepředpokládá, že by se tam vracela. Klíče nikdy nevracel, tudíž předpokládám, že je má. Jenže ho sebrala policie údajně prý protože nereagoval roky právě na ty veškeré zásilky od soudů, exekutorů. Jak by taky mohl, když se tam 12 let neukázal. Každopádně podal žalobu na mě, že jsem mu prý poštu brala a tím znemožnila, aby řádně platil. Ještě k tomu si vymyslel, že jsem to prý přeposílala nějakému ex od jeho manželky. Nechápu, co to má znamenat. Bydlela jsem 200km daleko, v prosinci jsem porodila dceru, bydleli jsme v nájemním bytě tudíž i mám smlouvu, že jsem tady nebyla. Máma vypoví, že jsem ani neměla klíče. Co mi hrozí? Co jim mám vůbec říct, když netuším, o co jde?

Nejlepší odpověď
Schluker

Teoreticky nehrozi nic, krome ucasti u soudu. Svoje tvrzeni by musel prokazat on, pokud podal TO tak policie potazmo statni zastupce. V tomto pripade by mela pri nejhorsim nastat situace in dubio pro reo – v pripade nedostatku dukazu nelze odsoudit.

Další odpovědi
elkon

Nic se nejí tak horké, jak se uvaří. Dokazovat musí on, nelámejte si s tím hlavu.

Edison

Nelze předjímat závěry OČTŘ, natož soudů.