List Aloe Vera; Jak zakořenit list? Jestli vůbec může zakořenit?

Majitelka vyhodila ulomený list a zkouším jestli se vytvoří kořínky/je ve vodě asi 3 týdny a stále nic:-(

Nejlepší odpověď
dědapetr

Rozmnožování Aloe vera
Aloe vera se dá rozmnožovat dvěma způsoby. První způsob nám asi nejznámější je řízkování. To provádíme během léta, řízky necháme 2 dny zaschnout a až pak je vysazujeme. Půda by měla být dobře hnojená. Druhým způsobem rozmnožování Aloe vera je rozmnožování pomocí semen. Semena vysazujeme na jaře při 21°C.

http://e-aloevera.cz/pes­tovani-aloe-vera

Další odpovědi
anonym

Řekl bych, že u sukulentů je zásadní chyba dávat je zakořenit do vody. Většinou stačí je položit na substrát a nechat je být.

Berušinka

Takle se aloe nemnoží, z toho nic nebude. Množí se buď řízky nebo odnožemi, které rostou u „mateřské“ rostliny.

hanulka11

zasaďte ho do zeminy líp zakoření- vyzkoušeno !!!!!!