Toruk

Lisování kovových dílů do sebe

Ložisko o průměru 13mm potřebuji vlisovat do železné stěny. Jaký je optimální průměr otvoru. Je lepší železo s otvorem nažhavit?
Doplňuji:
To BENYTA: pro mou otázku není kategorie (strojírenství, kovoobrábění), tak jsem trochu zažertoval… jestli jsem tím některé uživatele otrávil, tak se omlouvám 🙂 V mobilu zadávání kategorie probíhá trocho jinak, tam jsem zadával: vaření/ kočky… Ale jinak jsem vegetarián, nemusíš se obávat, že mám tendenci Tvé čtyřnohé miláčky konzumovat 🙂

Nejlepší odpověď
vagra

Ložisko se dá zmrazit a otvor zahřát.Jsou na to dílenské tabulky,které nemám po ruce.Myslím si,že by stačilo aby prům. otvoru i ložiska byl stejný,nebo otvor o 0,001 mm menší. Už si to moc nepamatuju/po 45 letech…/Ale v těch dílenských tabulkách to určitě bude.

Další odpovědi
BENYTA

Pane Toruku,kam jste to vložil otázku,hlídač mi jí předložil,že jsem schopná odpovědět v sekci zvířata,kočky.Toto je pro mě španělská vesnice-nerozumím.
Díky za uklidnění,jsem celkem technicky nadaná,ale ne natolik,abych si troufla odpovídat.Přeji hodně výdrže v Tvém vegetariánství.