pan X

Lidská kostra

Proč žebra nedorůstají?

Nejlepší odpověď
beer

Nedorůstají do patřičné velikosti, nebo jak? Pokud je třeba člověk normálně vyvinut (není nemocný), má všechny orgány tak jak mají být, tedy i žebra.
Žebra hrudního koše živočichů jsou určena především k ochraně vnitřních orgánů, uchycení svalů atd.
Podle druhu živočicha se liší jejich počet, tvar i velikost tak, aby organismu co nejlépe vyhovovala a je to dáno vývojem v závislosti na prostředí, potravě – zkrátka na celkovými potřebami organismu konkrétního druhu.
Více najdeš na netu, zkusil bych vývoj kostry živočichů atd.

Zdroj: Studium

cynique

Jako že nedorůstají? Rostou přesně jak mají a jsou připojený tak, jak mají být připojený.

arygnoc

pretože sú spojené kĺbami, šľachami, väzmi, chrupavkami a svalmi:

stavcovorebrové skĺbenia (lat. articulationes costovertebrales) – kĺby spájajúce rebrá so stavcami. Delia sa na:

  • skĺbenia hlavičiek rebier (lat. articulationes capitum costarum)
  • priečnorebrové skĺbenia (lat. articulationes costotransver­sariae)

hrudnorebrové skĺbenia (lat. articulationes sternocostales) – málo pohyblivé kĺby, spájajúce predné konce rebier s hrudnou kosťou. Ich kĺbne puzdra

spevňujú väzy, ligamenta sternocostalia radiata, ktoré sa vejárovite rozbiehajú a na prednej stene sterna spájajú do väzivovej membrány – membrana sterni.

rebrovochrupavkové skĺbenia (lat. articulationes costochondrales) – skĺbenie predných koncov nepravých rebier s chrupavkami vyšších rebier;

medzichrupavkové skĺbenia (lat. articulationes interchondrales) – vzájomné spojenia chrupavkovitých častí rebier; nevyskytujú sa u každého človeka.

väzy spevňujúce vyššie uvedené skĺbenia

  • Membrana intercostalis externa – v blízkosti sterna, medzi chrupavkami rebier ako šľachovité pokračovanie vonkajších medzirebrových svalov.
  • Membrana intercostalis interna – podobná väzivová blana medzi rebrami v blízkosti chrbtice ako pokračovanie vnútorných medzirebrových svalov.
  • Ligamenta costoxiphoidea – vedú k processus xiphoideus od priľahlých rebier.

pan X

Dík za příspěvek, chtěl jsem to vědět, když jsem viděl tohle videohttp://m­.youtube.com/wat­ch?v=FskhC-8kbJE# od 01:35 do 01:53