Avatar uživatele
Fakes147852

Nevíte, jak probíhá přestup z třetího ročníku učebního oboru do prvního ročníku gymnázia?

Protože chci studovat astronomii a astrofyziku a na to je potřeba maturita a fyziku potřebuju a matematiku taky, a to do hloubky, a to je právě na gymnáziu

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 234 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Podle školského zákona může žák v průběhu středního vzdělávání požádat o přestup do jiné střední školy, změnit obor nebo přerušit studium. Žádost o přestup musí být písemná. Je-li žadateli méně než 18 let, musí ji podepsat i rodiče. Při přestupu může žák absolvovat rozdílovou zkoušku, do 1. ročníku možná i přijímací zkoušku,.
Nejlepší je navštívit ředitele nové školy a předložit mu žádost. Dovíte se další podrobnosti či podmínky pro přijetí třeba i do 2. , ročníku a vykonat rozdílové zkoušky, není-li v 1, ročníku volné místo. Posoudit může jen ředitel nové školy,

Další možnost k získání maturity, je dokončit učební obor . Pokud získáte výuční list v 3letém oboru vzdělání, můžete volit mezi delší a kratší cestou k maturitní zkoušce. Lze začít studovat jakýkoliv maturitní obor vzdělání tak, že se přihlásíte k přijímacímu řízení do 1. ročníku a budete se vzdělávat v denní formě vzdělávání jako ostatní čerstvě přijatí absolventi základních škol. Nejde o přetsup, ale nové výběrové řízení, Záleží na výsledku zkoušek.

Vaší druhou, kratší možností je pokračovat v nástavbovém studiu. Nástavbové studium je 2leté a ukončuje se maturitní zkouškou. Může být i v dálkové formě, pak zpravidla bývá o rok delší. V tomto případě je třeba dát pozor na to, abyste našel/našla takové nástavbové studium, které má na váš vystudovaný učební obor návaznost. Informovat se můžete u ředitele střední školy, která takový obor nabízí.

. Vždy to opravdu není jednoduché,.

Pozor! Chybně či nepřesně uvádí CHAT, např.to že je třeba, abyste požádal o souhlas ředitele stávající školy. Musíte sil uvědomilt,že na nové přijetí není právní nárok.. Omezení souvisí s počtem míst. atd,.

Ale považuji za slušnost oznámit t řediteli stávající í školy, že chceede přejít na jinou školu. Navíc nevíte, , zda budete do nové školy přijat,,

Pokud se přijetí uskutečjní, ředitel nové školy to oznámí původní škole a vyžádá si vaše materiály.

Opakuji.
Vaší žádosti nemusí nová škola vyhovět, záleží totiž na tom, zda je v nové škole v 1,. ročníku volné místo a jak uspějete u případných přijímacích zkoušek. Při osobní návštěvě se dovíte víc, třeba i další možnosti pro získání maturity, Možná je snazší dokončit učební obor a získat výuční list a pak složit maturitu v dalším nástavbovém studiu a přitom se připravovat na přijímací zkoušky z učiva, které jste na stávající škole neměl.i Doučit se fyziku a matematiku.

Pokud získáte výuční list v 3letém oboru vzdělání, můžete volit mezi delší a kratší cestou k maturitní zkoušce. Lze začít studovat jakýkoliv maturitní obor vzdělání tak, že se přihlásíte k přijímacímu řízení do 1. ročníku a budete se vzdělávat v denní formě vzdělávání jako ostatní čerstvě přijatí absolventi základních škol. Nejde o přestup, ale nové přijetí na SŠ.

Vaší druhou, kratší možností je pokračovat v nástavbovém studiu. Nástavbové studium je 2leté a ukončuje se maturitní zkouškou. Může být i v dálkové formě, pak zpravidla bývá o rok delší. V tomto případě je třeba dát pozor na to, abyste našel takové nástavbové studium, které má na váš vystudovaný učební obor návaznost. Informovat se můžete u ředitele střední školy, která takový obor nabízí.

https://www.zko­la.cz/chci-ziskat-maturitu-mam-uz-vyucni-list/
Pro studium na VŠ stačí maturita na kterékoliv střední školek, K tomu samozřejmě . případné úspěšné přijímací zkoušiky.

Jinak v archivu je asi 1000 otázek, které se týkají přestupu.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=p%C5%99es­tupna%20jinou­%20%C5%A1kolu%20

Víc informací získáte u ředitele nové školy. Stanoví mu vyhláška, jak může postupovat. Zvažte, zda zvládnete studium na vysoké škole, pokud se na ni dostanete, když nezvládáte střednoí školu. Rovněž gymnázium je náročnější než učňovský obor.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Nejprve je potřeba se rozhodnout, na které gymnázium se chceš přestoupit. Každé gymnázium má své přijímací procesy a požadavky na přestup, proto je dobré se o nich podrobně informovat.

Obecně platí, že pro přestup na gymnázium je potřeba:

  1. Dostatečně dobré studijní výsledky na současné škole – měl bys mít prospěch alespoň dobře a žádné nevyhovělé předměty.
  2. Doporučení od současné školy – některá gymnázia mohou vyžadovat doporučení od tvých učitelů nebo ředitele školy, zvlášť pokud jde o větší a prestižnější školy.
  3. Úspěšné absolvování přijímací zkoušky na gymnázium – většina gymnázií vyžaduje přijímací zkoušky, které se konají v jara. Tyto zkoušky zpravidla obsahují český jazyk, matematiku a někdy také cizí jazyk.

Pokud se rozhodneš přestoupit na gymnázium, je dobré začít se připravovat na přijímací zkoušky co nejdříve. Existují různé učebnice, online kurzy a doučovací služby, které ti mohou pomoci.

Nezapomeň také, že přestup na gymnázium může znamenat, že budete muset opakovat rok, pokud přestupuješ ve třetím ročníku, můžeš začít na gymnáziu opět v prvním ročníku.

Rozhodně je to ale možné a stojí to za snahu, pokud máš velký zájem o studium astronomie a astrofyziky!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Proč ten učňák nedokončíš? Dal jsi se na vojnu, tak bojuj. Nebuď bábovka. Zbývá ti necelý 1 školní rok.

Pokud půjdeš na gymnázium, tak ztratíš 3 roky života. Vyhodíš je oknem.

Poraď se o tom s rodiči, popřípadě se školním psychologem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Fakes147852

@Rokio protože ho nedokážu dokončit. Prostě já ty odborné předměty nedokážu. Všeobecné předměty samé jedničky a odborné 3 až 4. Mělo by to být naopak. Prostě mě to nejde a já potřebuju fyziku a matematiku do hloubky, teď už tu fyziku nemám, takže já ji akutně potřebuju a Matematiku také

Avatar uživatele
Fakes147852

Jenže přijímací zkoušky už byli, může škola udělat jednotnou přijímací zkoušku pro jednoho žáka abych mohl být přijat už tento měsíc?

Avatar uživatele
cappuccino

Fakes: Kdyby to bylo tak jednoduche, aby se delala inidividualni prijimaci zkouska pro jednoho zaka, zkouselo by to vic studentu. To je uplne nedomyslene!
Mozna jsi mel sledovat, jaky byl naval u prijimacek. A pristi rok to bude stejne! Skoly jsou preplnene a prijimacky nejsou lehke!
Moje rada je, abys dokoncil uceni, i kdyz s odrenyma usima, a teprve pak se pokousel o gymnazium. Treba i jako dalkove studium.
Soude podle tveho projevu a tve gramatiky ale na gymnazium nemas. Tam je uplne jina uroven. To bys musel cely letosni rok pekne pridat!
Ale odvaznym stesti preje, takze za pokus to stoji.

Avatar uživatele
da ny

Je škoda, že jste „zaspal“ a pozdě se rozhodl řešit.
Jste si jistý, že opravdu máte na studium na gymnáziu?
Hrubé chyby a výrazivo, o tom, příliš nesvědčí …
Je možné, že budete muset k přijímacím zkouškám, až příští rok. To budou, opět vycházet velmi silné ročníky (gymnázia si budou moci vybírat, ty nejlepší).

V těch odborných předmětech Vám nejde co? Teorie (dá se naučit, gymnázium je mnohem náročnější), nebo praktické předměty (každý není manuálně zručný)?

Avatar uživatele
Fakes147852

A na mobilu je těžké psát spisovně

Avatar uživatele
Fakes147852

Protože jsem ve stresu, ve strachu ptoto píšu špatně v odborných předmětech mi nejde skoro všechno. Jen čtvrtinu vím ale zbytek prostě nevím. Potom praxe, který mě psychicky a fyzicky ničí. A když s někým o tom začnu mluvit, tam slzy z očí vyjdou. A hlavně spolužáci na mě tlačí na praxich když mám něco udělat. Já myslím že se z toho zblázním.

Nový příspěvek