coco

Lidi,jsem strašně otrávená.Propadám skepsi,protože nemůžu najít" úplně normální práci".

Příští měsíc mi příjde poslední podpora a na dávky ssp nemám nárok,protože máme jeden příjem.Manžel sice vydělává,ale když bude živit i mě a zaplatí,,co je třeba,budeme před výplatou louskat šváby.Pracovala jsem od 18ti let,nejdříve v oboru a když se zemědělství dostalo do kytek,tak jsem se rekvalifikova­la.Jediné období,kdy jsem nepracovala byla mateřská.A vlastně i na té mateřské jsem snadněji sehnala brigádu.
Omlouvám se,že si tady vylévám své bebí,ale opravdu,když to vezmu kolem a kolem,v globálu,kam se ztratila práce? Skončíme tak,že budeme praktikovat výměnný obchod?
Někdo může namítnout,že můžu být osvč.Ale kdo bude ke mě,jako k živnostníkovi chodit,když nejsou mezi lidmi peníze? Nemůžeme být všichni prodejci,mana­žeři,řídící pracovníci…Nežádám o radu,ale o zamyšlení.Děkuji.
Doplňuji:
Poslala jsem životopis snad i do pekla,nebráním se dojíždění nebo práci na částečný úvazek. I na uklízečku se konají výběrová řízení,nekecám.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Jsem dva roky na pracáku a s práci je to na nic.Pořád někam chodím a pořád ta stejná písnička.Tolik životopisů co jsem poslal tolik jsem za život nenapsal dopisů.Kdyby aspoň na ty životopisy odpověděli,ale nic.Je potřeba vydržet a nevzdat to.Držím všem polce,aby se zadařilo.

Další odpovědi
Deli

Taky sháním, ale jsem v jiné situaci – rok a půl na MD a jednak korunky doma chybí, jednak mi z plenek a kašiček trochu hrabe. Hledám převážně na serveru práce.cz, v sekci brigád, co taky s malým dítětem a bez hlídání, včera mě tam ale zaujalo tohle:
http://www.pra­ce.cz/pd/24846­3476?rps=79&sec­tion=2
Tak koukněte, zda by to nezajímalo i Vás, je to celorepublikové.
Jinak vyplatí se hledat i v sekcích brigády, občas je tam něco, co zaměstnavatelé zadají jako brigádu, ale vyklube se z toho HPP.
Nebo vzít brigádu a hledat dál, přeci jen je to lepší, než zůstat bez příjmu.
Hodně štěstí!

Valky

Maminka i já máme stejný problém… Není žádná práce.. Mě je 20, mám vystudovanou Silnoproudou energetiku – prý obor, kde je nedostatek zaměstatců a za rok obepisování firem jsem nesehnala absolutně nic! :( Je to děs!!
Doplňuji:
Mimochodem, žiju v Praze.. Takže když nejde sehnat nic tady, tak jde jinde ano??? Je to hrůza a nikdo to neřeší… Já jsem z toho pomalu šílená… Protože je živý napůl rodiče a napůl přítel, se kterým žiju a já se jen válím doma! Je to hrůůůza!
Letos se hlásím na medicínu, od mala mě to zajímá, ale mám strach z krve a ostrých předmětů, takže pro mě zdrávka nebyla dobrou volbou (hlásím se na fyzioterapii) a pokud to nezvládnu, tak opravdu nevím, co budu dělat.. :( Jediná práce je např. v mcdonald, kde nikdo pracovat nechce – celou dobu Vás jen buzerují jako bandu blbců… Já omdlévám při teplotě 25°C, nesnesu horko a tam je na kuchyni v létě i 40°C… Takže opravdu propadám PANICE! :(

mosoj

A proto se bude chodit do důchodu až v 73 létech. Jsou to vyklepané makovice. Podívejte se kolik fabrik zdechlo. Dokonce i sklářský průmysl, naše staletá chlouba.
A nejvíc mně může rozčílit názor že můžeme cestovat. Ubohé.

Přeji Vám ať se na Vás usměje štěstí!!

coco

Valky,máte velkou výhodu. Jste mladá, bez závazků (předpokládám)zkus­te vyrazit do ciziny. Třeba zrovna v Německu Vám s Vaším zaměřením utrhnou ruce. A co se týče medicíny, vím že i fyzioterapeuti chodí na patoligii. Alespoň jsem pár už takových potkala. Zkuste něco, kde krev neteče. Psycholog, psychiatr…