Rokio

Lidé se kterými činy si podle vás zaslouží peklo (otázka je primárně určena pro ateisty)?

Co člověk podle vašeho názoru musí provést, aby skončil v pekle? Jak se takový člověk musí chovat a které by měl mít charakterové vlastnosti pro vstup do pekla v posmrtném životě?

Při odpovídání na tuto otázku se neřiďte křesťanstvím, jiným náboženstvím, které věří na peklo, ani náboženskými skupinami. Napište čistě svůj subjektivní názor.

poznámka: Otázka je hlavně určená pro ateisty, ale mohou odpovídat i lidé s náboženským vyznáním, teisté (osoby, které v něco věří) i jiné lidé.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Hned z první mne napadá, že PŘEUKRUTNÉ PEKLO si jistě zaslouží řidiči Priusů a obecně hybridních pleček. Teď jsem za jedním takovým musel jet, no myslel jsem, že mi „selžou brzdy“ a pak mu v sebeobraně přibouchnu hlavu dveřmi na B sloupek té jeho kraxny. Asi tak 50×! ;) :D :D

Další odpovědi
Edison

Ani sedm hlavních hříchů nemusí vést duši do pekla, natož pak pro ateisty.

Mimochodem… není nevěřícího člověka, neb každý v NĚCO věří.

klumprt

Jako ateista s peklem vůbec nepočítám. Tudíž není podle mě způsob, jak si peklo zasloužit. Peklo je nástroj jakési ideální božské spravedlnosti, která však neexistuje.
Pojetí spravedlnosti je subjektivní a ostatně i vlastnosti boha jsou spíše odrazem subjektivních představ každého věřícího. Každý považuje za spravedlivé něco jiného, typicky dvě strany jednoho soudního sporu. Obecně se zdá, že svět má sklon spíše upadat do nespravedlnosti. A proto je třeba, aby společnost v těch nejdůležitějších otázkách našla konsenzus a ustavila si sama společenský systém definování a udržování spravedlnosti. Na peklo nelze spoléhat. Pokud někomu řeknu: „Skončíš v pekle“, řeším tím spíš nějakou svoji frustraci, než aby to mělo co dělat s výkonem nějaké spravedlnosti.
V současné době bych těm nejhorším zrůdám přál maximálně doživotní vězení (eventuálně s rysy „pekla na zemi“). Ve výjimečných stavech, např. válečné ohrožení, teroristické útoky, bych připustil i trest smrti.

Kelt

Podle mne jsou to těžcí zločinci, masoví vrahové, takoví, co ublížili jednomu, nebo více. Záleží, zda toho litují nebo ne. Do cesta vede cesta široká, pohodlná. Takže i ten kdo má špatné myšlenky, tam může skončit. Je to sice z Evangelia, nicméně z něčeho je třeba vycházet.