Rokio

Lidé s ADHD se kterými vlastnostmi a projevy by měli užívat léky na hyperaktivitu?

Podle mě, pokud dítě trpí ADHD, tak to ještě není důvod posílat ho k psychiatrovi a nutit ho brát už v dětském věku psychiatrické léky na léčbu hyperaktivity.

Děti s ADHD pouze jsou nepozorné a zlobí.

Mějte na paměti, že dříve chodili k psychiatrovi pouze lidé s těžkými psychiatrickými diagnózami, jako je bipolární porucha, psychóza, deprese a demence. Tak to platilo před takovými 20-ti až 30-ti lety.

Dnes chodí k psychoterapeutovi i lidé s neurózami, lidé s poruchou osobnosti, vývojově postižení a jiní lidé se lehkými a středně závažnými duševními onemocněními.

Zde napíšu pouze svůj subjektivní názor. Nejsem vystudovaný psychiatr, ale psychologie a psychiatrie je pouze můj koníček, tak mě za tento dotaz neukamenujte. Podle mě by dítě s ADHD mělo užívat léky, pokud svoji hyperaktivitu zneužije k šikaně druhých nebo se chová jinak hnusně, nebo propadá. Jestliže je trojkařem a chová se hezky ke svému okolí, je to maximálně na psychologa.

Předem vám děkuji za odpovědi a přeji vám pěkný prostředek týdne a málo stresu ve vašem zaměstnání!

Nejlepší odpověď
anonym

Setkal jsem se s dítětem s ADHD. Je to na oko normání dítě, které se svým chováním moc neliší. Záleží na stupni ADHD, Rokio.

Chápu, že když se řeknou medikamenty, spoustu lidí se ohradí, že proč hned cpát dítěti léky a nedat mu šanci to zvládnout přírodně (jsem často tohoto názoru), ale někdy není zbytí.

To chování může být nepříjemné pro další děti i dospělí. Chodit k psychologovi není nic zlého, naopak často člověk potřebuje mít někoho, kdo je pro něj jedno ucho (je to i prevence).

Jsou to stále lidé jako my a zaslouží si úctu a respekt. Někdy ty medikamenty nutné jsou, což posoudí odborník.

Další odpovědi
Dochy

„Děti s ADHD pouze jsou nepozorné a zlobí.“ hmm tys takové dítě asi ještě nepotkal. Záleží na konkrétní situaci. V mnoha případech není nutná medikace. Co ale v případě, kdy není možné dítě přesvědčit aby šlo do školy, nebo, pokud už tam je, tak aby během vyučování neběhalo mezi lavicema? Medikace není trest. Stejně jako detence není trest. K obojímu se přistupuje až podle situace a aktuální potřeby.

Vojta24

Zase jen hledáš obhajobu toho proč nebereš léky které brát máš … to už je vážně únavný, co uděláš když ti tu někdo napíše, že máš pravdu a léky bys brát neměl, půjdeš s tím za svým psychiatrem a vmeteš mu do tváře, že máš „odborný posudek“ od uživatele Lgee z Odpovědí, kterému bude brzy 13, nebo od aliena který to bude myslet spíš ironicky, což si jen nepochopil ? Stejně ti to bude úplně k ničemu a stejně bude nejlepší, když se budeš řídit těmi doporučeními, které ti dávají skuteční experti v oboru.

Drap

Ty jsi zřejmě ještě při OA vystudoval menicínu. Předpokládám že máš z psychiatrie nejméně doktorát, že si troufáš rozhodovat o tom jak a kdo se má léčit. Takto fundovaného odborníka jsme na těchto stránkách ještě zřejmě neměli.

Rokio

Vojta: Já netrpím ADHD. Nemám tuto diagnózu.

Vojta24

No jistě, popsal si svou diagnozu jako „těžkou mánii“. Také si jasně vyjádřil obavu ze své další návštěvy terapeuta, s tím, že reálně očekáváš, že ti na základě průběhu nemoci zřejmě zvíší dávkování. Z toho vyplývá že se v podstatě léčení vyhýbáš a raději k němu vůbec nejdeš a tímto dalším dotazem se snažíš jen sebrat pro toto své rozhodnutí podporu, když od co nejvíce lidí uslyšíš, že lidé v tomto oboru obecně léčí choroby přílišným dávkováním medikamentů, je to tak ? … Takže se vyhýbáš léčení, ve zkratce a hledáš tu pro to nějaké důvody a oporu od amatérů, kteří se v tom vůbec nevyznají.