Avatar uživatele
Rokio

Lidé s ADHD se kterými vlastnostmi a projevy by měli užívat léky na hyperaktivitu?

Podle mě, pokud dítě trpí ADHD, tak to ještě není důvod posílat ho k psychiatrovi a nutit ho brát už v dětském věku psychiatrické léky na léčbu hyperaktivity.

Děti s ADHD pouze jsou nepozorné a zlobí.

Mějte na paměti, že dříve chodili k psychiatrovi pouze lidé s těžkými psychiatrickými diagnózami, jako je bipolární porucha, psychóza, deprese a demence. Tak to platilo před takovými 20-ti až 30-ti lety.

Dnes chodí k psychoterapeutovi i lidé s neurózami, lidé s poruchou osobnosti, vývojově postižení a jiní lidé se lehkými a středně závažnými duševními onemocněními.

Zde napíšu pouze svůj subjektivní názor. Nejsem vystudovaný psychiatr, ale psychologie a psychiatrie je pouze můj koníček, tak mě za tento dotaz neukamenujte. Podle mě by dítě s ADHD mělo užívat léky, pokud svoji hyperaktivitu zneužije k šikaně druhých nebo se chová jinak hnusně, nebo propadá. Jestliže je trojkařem a chová se hezky ke svému okolí, je to maximálně na psychologa.

Předem vám děkuji za odpovědi a přeji vám pěkný prostředek týdne a málo stresu ve vašem zaměstnání!

Zajímavá 0 před 1367 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Setkal jsem se s dítětem s ADHD. Je to na oko normání dítě, které se svým chováním moc neliší. Záleží na stupni ADHD, Rokio.

Chápu, že když se řeknou medikamenty, spoustu lidí se ohradí, že proč hned cpát dítěti léky a nedat mu šanci to zvládnout přírodně (jsem často tohoto názoru), ale někdy není zbytí.

To chování může být nepříjemné pro další děti i dospělí. Chodit k psychologovi není nic zlého, naopak často člověk potřebuje mít někoho, kdo je pro něj jedno ucho (je to i prevence).

Jsou to stále lidé jako my a zaslouží si úctu a respekt. Někdy ty medikamenty nutné jsou, což posoudí odborník.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

„Děti s ADHD pouze jsou nepozorné a zlobí.“ hmm tys takové dítě asi ještě nepotkal. Záleží na konkrétní situaci. V mnoha případech není nutná medikace. Co ale v případě, kdy není možné dítě přesvědčit aby šlo do školy, nebo, pokud už tam je, tak aby během vyučování neběhalo mezi lavicema? Medikace není trest. Stejně jako detence není trest. K obojímu se přistupuje až podle situace a aktuální potřeby.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Vojta24

Zase jen hledáš obhajobu toho proč nebereš léky které brát máš … to už je vážně únavný, co uděláš když ti tu někdo napíše, že máš pravdu a léky bys brát neměl, půjdeš s tím za svým psychiatrem a vmeteš mu do tváře, že máš „odborný posudek“ od uživatele Lgee z Odpovědí, kterému bude brzy 13, nebo od aliena který to bude myslet spíš ironicky, což si jen nepochopil ? Stejně ti to bude úplně k ničemu a stejně bude nejlepší, když se budeš řídit těmi doporučeními, které ti dávají skuteční experti v oboru.

Upravil/a: Vojta24

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ty jsi zřejmě ještě při OA vystudoval menicínu. Předpokládám že máš z psychiatrie nejméně doktorát, že si troufáš rozhodovat o tom jak a kdo se má léčit. Takto fundovaného odborníka jsme na těchto stránkách ještě zřejmě neměli.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

Vojta: Já netrpím ADHD. Nemám tuto diagnózu.

před 1367 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Vojta24

No jistě, popsal si svou diagnozu jako „těžkou mánii“. Také si jasně vyjádřil obavu ze své další návštěvy terapeuta, s tím, že reálně očekáváš, že ti na základě průběhu nemoci zřejmě zvíší dávkování. Z toho vyplývá že se v podstatě léčení vyhýbáš a raději k němu vůbec nejdeš a tímto dalším dotazem se snažíš jen sebrat pro toto své rozhodnutí podporu, když od co nejvíce lidí uslyšíš, že lidé v tomto oboru obecně léčí choroby přílišným dávkováním medikamentů, je to tak ? … Takže se vyhýbáš léčení, ve zkratce a hledáš tu pro to nějaké důvody a oporu od amatérů, kteří se v tom vůbec nevyznají.

před 1367 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek