holaola

Mají lidé, jejichž životospráva je špatná a dožijí se vysokého věku, ostatní oblasti prodlužující život na dobré úrovni?

Lidé, co mají špatnou životosprávu, a dožijí se vysokého věku, mají ostatní oblasti které prodlužují život na dobré úrovni, než ostatní?

Přijde mi vtipné, když se někdo baví např. o škodlivosti kouření, jídla, alkoholu apod. a pak někdo řekne o někom, kdo kouří od 15 a dožil se 91 let… Např. konkrétně Bukowski, pokud se nepletu, pil celý život, a jeden čas jedl 1 tyčinku za den (ano, zdravotní problémy pak měl) a dožil se 73 let. Čím to je? Mají prostě tito lidé ostatní oblasti života (např. vztahy, spokojenost, apod) na lepší úrovni než ostatní, a proto se tak dlouho dožijí? „Mají odolnější tělo/mysl…“ proti těmto věcem? Mají prostě štestí, že se jim nic nestalo dřív?

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že délku života má každý člověk danou.

Ale život může ovlivnit

  1. genetika
  2. životní i sociální prostředí
  3. způsob života.

Takže důležitý je spánek, tělesný pohyb, vyhýbání se stresu, veselá mysl, co jíme a jak má jídlo chutná – vyvážená strava, procvičovat mozek, pobyt na čerstvém vzduchu atd.

Je rozdíl mezi věkem biologickým a skutečným,, který souvisí datem narození. Biologický věk nám ukáže, jak jsme zacházeli s se svýmv tělem a jak se o ně staráme.

V životě nelze nic dohnat …

Další odpovědi
Drap

U každého jedince to je jiné. Nelze takto hodnotit a vůbec ne už paušalizovat.

dr.luha

Většinou je to vyjímka potvrzující pravidlo. Ale můžeme hledat příčinu i v duševní oblasti jedince – čím větší grázl, tím vyšší věk dožití.