haha

Lichoběžník ABCD a=106cm c=72cm v=46cm, alfa=57stupnů.máme počítat obvod.

já bych chtěl vědět konkrétní výsledek. díky moc.

Odpovědi
arygnoc

haha.

ja tiež.

Michal Kole

Mě se to taky nechce počítat ☹

  1. BAREVNĚ si to NAČRTNI, zvýrazni si co znáš a neznáš
  2. K chyběnjcím stranám se dostaneš, pomocí pythagovy věty, goniometrických funkcí, eikledovi věty o výšce/odvěsně, sinusově/kosi­nově větě
  3. obvod lichovběžníku je součet všech stran.

Správnost výsledku ověříš tak, že si to narýsuješ a pravíítkem změříš.

www

Sice ti výsledek, ani postup neřeknu, už jsem spoustu těchto věcí zapomněl ☹.
Jinak postup najdeš ale v učebnici, nebo ti velmi rád poradí vyučující. Samotný výsledek ti není totiž k ničemu, důležitý je postup.
Praxe