Avatar uživatele
anonym

Libi se Vam kytice

z lucniho kviti?Ted jsem ji dostala a udelala mi ohromnou radost.Ale,vzpo­minam ze,na nasich lukach bylo vice druhu,nez je nyni.Mam pravdu nebo jsem si malo vsimala.Dik

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, fortin před 5067 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Ilines, máte pravdu. Já miluji kopretiny. Kdysi se k nim přidávaly chrpy, vlčí mák, zvonky, nějaká tráva. Nádherná kombinace.

Květiny nemá kdo opilovat. Všude chemie, málo včel, čmeláků. Příroda kolem nás se mění k horšímu, oplácí člověku jeho špatnou péči o ni.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
oskar

Největší nepřítel naší planety je člověk.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
martina1

Mě se líbí a každý den mi malá nějakou naškube za domem,jen by nemusely tak rychle opadávat.Přiznám se,že ani všechny,které máme na louce neznám.Ale nejhezčí jsou zvonky a poměnky.(teď si nejsem jistá pravopisem,jen vím,že jsme si měli dávat pozor:-))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Džanička

Máte pravdu že je hrozně málo lučního kvítí.Zrovna nedávno jsme se o tom s mamkou bavily,při procházce s dětma po louce,že já jako malá jsem každý den nosila kytici domů.Dnes mi děti donesou maximálně kopretiny,zvonky a pomněnky,které mám hrozně moc ráda.Je to až smutné,jak se to změnilo..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fortin

Jsem z těch kteří mají kladný vztah nebo upřednostňují luční kytici. Je to kytice složená z kompozice květin, trochu lístků a hlavně kytice by měla být vázána – udělaná osobně, ne květinářskou firmou.
Snad máme představy o rozkvetlých loukách plných barev z fotografií. Možná na změnu flóry působí invazivní rostliny, možná se zmenšují oblasti poklidné přírody vlivem rostoucích satelitních vesniček. Myslím že se poslední dobou chováme k přírodě lépe než před ‚revolucí‘. Když projdu za městem místy kde se dá procházet, roste tam nejrůznější květena včetně rozkvetlých keřů. I ted v červnu mohu obyčejným nosem rozeznat tu vůni, to upozornění květin: zde jsme my. Co jsem letos nestačil postřehnout, je bzukot nebo hukot jarních včel. Když nebude tohoto pilného hmyzu, může se stát, že činnost opylování budou muset obstarat nějaké mašiny. Ale tohle je můj malý pohled který se může hodně lišit od venkovských lokalit.

Zdroj: http://cev.pa­lava.cz/index­.php?VypisKate­gorii=138

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Neberu Vám vaši radost,ale pohled na rozkvetlou louku je jistě hezčí a pokuste se si na ni lehnout.Užasnete…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lorja

Kytička lučního kvítí od syna nebo manžela mě určitě potěší.Sama si je domů netrhám.Souhlasím s Michalem,že pohled na rozkvetlou louku nemá chybu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Iveťák

Kitice z lučního kvítí jsou nádherné, obzvlášť když je dostaneme :) nejradši mám kombinace fialových květin a bílích květin :) je to roztomilé :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ten který je

Je vidět že ve Skotsku ještě luční kvítí roste,tady v Čechách to bude za chvilku jen samá řepka.:-)

před 5067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

A zrovna mi dosli bodiky-priste.To Annas,tak jsme dve na kopretiny.

před 5067 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek