Ditutu

Poradíte, jak přenést letopočet z fasády 80 let starého domu na novou zateplenou fasádu?

Letopočet na fasádě 80 let starého domu

Zdravím, ahoj.
Má někdo zkušenosti s renovací starého letopočtu na úplně novou fasádu po zateplení? Je třeba si udělat nějaký odlitek? Ale jak? Z čeho to poté vyrobit? Firmu nechci, jen nevím jak na to.

Odpovědi
zjentek

Jednoduše místo s původním symbolem (letopočet) nezateplit. Renovovat a v okolí data vhodně, vkusně přejít k zateplování (dá se i zasklít, sklo rovnoměrně s již zateplenou fasádou, termoizol. sklo = žádný tepelný most).

Edison

A co to nechat vytisknout na 3D?

nyjono

Mě by se víc líbil odlitek.
A rozmyslet se, jestli chcete čísla vystouplá nebo zapadlá.

led

Prakticky ho musíte „zaliať do formy“ ako pri odtlačku a potom to celé odrezať od tehál. Následne zospodu(odzadu) spevniť a „prilepiť“, zamurovať do novej fasády. Je to taká malá archeologicko-reštaurátorská práca
pozrite si zopár prác pred a po reštaurovaní:
https://bonar­tsro.blogspot­.com/p/restau­ratorska-cinnost.html
http://www.kal­varia.org/res­taurovanie-fasad-dolneho-kostola/