barusee

Lepší foťák nebo lepší objektiv?

Mám hrozné dilema zda-li mám si mám pořídit zrcadlovku, která v balení obsahuje lepší objektiv a kvalitou je to spíše průměr a nebo lepší fotoaparát, který má v balení pouze základní objektiv. Konkrétně mám na mysli Canon EOS 1000D s objktivy 18–55 a 75–300 a jako druhý Nikon D3100 s objektivem 18–55.
Do čeho byste šli vy? Berte to tak, že jste peněžně omezeni zhruba na 14 000 a na dokoupení objektivů nemáte finance.

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

bral bych lepsi obektiv… protoze obektiv dela fotku. a cim vice ma jeden obektiv rozpeti ohnisek, tim mene bych do toho sel… nemam rad dlouha ohniska nad 100–150 (prepocteno na kinofilm), protoze fotky ztraci prostorovost, nemam rad zoom, radeji si k obektu dojdu – mam rad obektivy – sirokace a portretni, s tema se da kouzlit daleko lepe… podle mne ten, kdo vi, co chce fotit, vyfoti to s cimkoli schopnym…

ja myslim ze majitele zrcadlovek se rozdeluji na dve skupiny

  1. ti co jej pouzivaji k foceni a k tvorbe, vi, co od toho chteji a zkratka umi
  2. ti druzi jsou fajnovky, co jsou radi, ze na svem fotaku maji mnoho funkci, ze byl drahy, a ze je jejich fotak vitez nejakeho testu z casopisu

Další odpovědi
casey

Z techto modelu rozhodne nikon. Je to novejsi fotak kvalitou srovnatelny spise s Canonem 500 nebo 550, ktere jsou jeste drazsi. Nevim na jaky typ fotografie se zamerujete, ale ja, kdyz si projdu fotografie a jakym objektivem byly foceny, tak 90% z nich, byly porizeny kratkym sklem. Jestli nemate v umyslu fotit zver, tak Nikon.